Google Asistan ile Sanal Yardımcılara Rekabet Geldi

Google Asistan, anfiler ve hoporlörlerin içine yerleştirilebilecek.

Google Asistan programı nedir? Nasıl Çalışır? Ve Google Asistanı ne zaman kullanmaya başlayacağız?

Google son dönemde Pixel ve Pixel XL markaları ile iki akıllı telefonu ve Google Ev ses sistemini pazara sürdü ve bu üç cihaza Google Asistan programını yükledi.

Asistan programı Google Now programının geliştirilmesi ile ortaya çıktı ve her kullanıcının tecrübesine dayalı olarak kullanıcının verdiği karmaşık görevleri anlayabilmesi için tasarlandı.

Asistan programını Android ve Apple iOS cihazlar için Allo uygulamasından edinebilirsiniz, ancak bu program Pixel telefonları ve Ev ses sistemleri içinde bulunmaktadır. Allo indir.

Variety firması Google’ın ses sistemi üreticileri ile Google Asistan’ı ürettikleri cihazlara yüklenmesi ve özellikle Google Cast’i destekleyen cihazlar üretmeleri için görüşmelere devam ettiğini bildiriyor.

Variety ayrıca Google Asistan kullanan cihazlara Amazon’un Alexa’sı gibi diğer programların yüklenmemesi ile ilgili de görüşüyor, ancak Bluetooth üzerinden çalışan ses sistemleri ve AV alıcıları Apple’ın AirPlay programını da kullanıyorlar. Ancak AirPlay Google Asistan’a benzer bir ses komut sistemi kullanmıyor.

Mario Queroz, Google Ürün Yönetimi başkan yardımcısı, üreticilere şu anda Google Cast bulunmayan cihazlara Google Asistan kullanabilmelerini sağlayacak bir yöntem üzerine çalışmalarını yürüttüklerini söylüyor.

Samsung’un Siri’nin üreticisi tarafından yeni bir ses ile çalışan asistan olan Viv’i geliştirdiğini duyurması ile birlikte, firmalar arasında ses komutları ile çalışan asistan programlar pazarında ciddi bir rekabet başlayacak gibi görünüyor. Google bu rekabette önemli adımlar atmaya başladı ve yakında evinizdeki görevlerin yerine getirilmesi için ses ile çalışan asistandan yardım almaya başlayabileceksiniz. Turkcell Blog

Google Asistan Servisini Kullanmak için uygulamayı indirin

Android Uygulama indir

iPhone uygulamasını indir

Video izle

 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x