Google Chrome’un Yeni Arayüzünü Herkesten Önce Deneyin

Programlar son kullanıcılara ulaşmadan önce bazı testlerden geçerler. Gerek firma içinde gerekse gönüllüler tarafından yapılan bu testler sonrasında son sürüm piyasaya sürülür. Tarayıcılarda da buna benzer bir düzen vardır. Kullanmış olduğunu Chrome sürümünde sizin görmediğiniz ama mevcut olan bazı yenilikler her zaman bulunur. Bu özelliğin aktif edilmesini genelde Chrome için ürün üreten geliştiriciler kendileri için sağlarlar.

Son gelen Chrome güncellemesi ise tasarımı değiştirdiği için sevebileceğinizi düşünerek paylaşıyoruz.

Chrome 67 sürümü ile gelen bu özellik yakın gelecekte yayınlanacak yeni Chrome tasarımını içeriyor. Bu özellik henüz son kullanıcıya sunulmadığı için problemler çıkartabilir. Bu sebeple Chrome kullanımınız da önemli işleriniz varsa tavsiye etmiyoruz.

Yeni Chrome sürümünü açmak

Öncelikle tarayıcınızı güncelleyin. Bunu yapmak için sağ üstte bulunan 3 noktalı alan tıklayın, açılan menüden Yardım ve Chrome hakkında seçeneğine tıklayın.

chrome://settings/help

Chrome güncel değilse güncellemeyi başlatıp yeniden başlatmanızı isteyecektir.

Sonrasında yeni sekme açarak aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin.

chrome://flags/top#top-chrome-md

UI Layout for the browser’s top chrome açıklaması ile gelecek olan paragrafın sağ tarafında açılır bir menüde göreceksiniz. Oradan seçimi Refresh olarak işaretleyin ve sağ altta RE-LUNCH butonuna tıklayarak tarayıcıyı yeniden başlatın.

Artık yeni Chrome sürümü tarayıcınızda.

Yeni tasarım hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

 

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Otis
Otis

Çok güzel oldu, PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER

1
0
Would love your thoughts, please comment.x