Google Haritalar Hindistan’da Güvenli ve Temiz Tuvaletleri Gösterecek

Google Haritalar inanılmaz bir araçtır. Hizmet vermeye başladığında basit bir araç gibi gözüküyordu fakat 2005 yılından bu yana eklenen özelliklerle işlevselliğini oldukça arttırdı.

Navigasyon sistemi, mağazalar, benzin istasyonu, cafe ve daha fazlasına kolay ulaşım gibi özelliklerle donatıldı. Sürekli kendini yeniliyor. İnsanlar artık Google Haritalar üzerinde yol tarifini gittikleri yolu bilseler de açık tutuyorlar. Özellikle trafiği çok fazla olan bölgelerde yaşayanlara alternatif trafiksiz yolların önerileri yapılıyor ve dakika farkları ile beraber teklifler sunuyor.

Bu derece gelişmiş bir uygulamanın son haberi ise Hindistan’dan geldi. IBTimes ile gelen raporda Google Haritalar’a henüz doğrulanmayan bir özellik geldiğinden bahsediliyor. Rapora göre Hindistan’da bulunan temiz tuvaletlerin yerlerini gösterecek. Google Maps’in şu kelimelere tepki vereceği söyleniyor; ‘toilet’, ‘lavatory’, ‘swach’, ‘swachhata’, ‘shulabh’ ya da ‘shauchalay’.

tuvalet

https://tr.pinterest.com/missleela/public-bathrooms/

Google’ın sadece global çapta değil bölgesel olarak da özellikler getirdiğini bilmek güzel. Bakarsınız ülkemize de özel bu tarz yeniliklerde yakında görmeye başlarız. 

Google haritalarda neleri görmek istediniz, yorumlarınızı bekliyoruz. 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x