Google Haritalara Türkçe Navigasyon Desteği Geldi

Google’ın ünlü haritalar uygulamasına yıllar sonra nihayet Türkçe navigasyon desteği geldi. Türkiye için özel olarak yayınlanan bu sürümde https://www.google.com.tr/maps adresi de dahil edildi.

Dün gece itibariyle hem Google Play Store hem de App Store üzerinden hizmete başlayan servis için telefonlar otomatik olarak güncelleme almaya başladı. Ücretsiz olarak indirilebilen Google Maps ile artık Google üzerinden İstanbul’da trafik bilgilerini öğrenebileceksiniz. Bunu aynı şekilde maps.google.com.tr adresinden de yapabiliyorsunuz.

Örneğin arabayla Bakırköy istikametinden Beylikdüzü’ne gideceksiniz. Yol tarifi al butonuna tıklayarak iki ilçenin isimlerini yazarak iki nokta arasındaki mesafeyi görebileceğiniz gibi trafik bilgisini de görebiliyorsunuz.

google-maps

google haritalar trafik

Anlık olarak yol durumunu gösteren Google Maps, İBB Trafik uygulamasında olduğu gibi örneğin uygulamadan bakıldığında tüm İstanbul trafiğini görebiliyorsunuz.

Google Play Store üzerinden Android telefon ve tabletinize Google Haritalar’ı indirmek için buraya, iTunes üzerinden iPhone ve iPad’lere Google Maps’i yüklemek için de buraya tıklayabilirsiniz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x