Google I / O 2014 Genel Bakış

AKILLI SAATLER İÇİN GELİŞTİRİLEN ANDROID WEAR YAZILIMI
Google, etkinliğin bir sonraki ayağında bu kez yıl başında dünyaya duyurduğu ve akıllı saatlerde kullanılan Android Wear’ı detaylandırdı. Google, Android Wear ile saatlerini kullanan kullanıcıların telefonlarını ceplerinden daha az çıkarmasını ve hiç değilse basit işlemleri saatlerinden, ama Android Wear gibi gelişmiş bir işletim sistemini kullanan saat ile yapmasını istiyor.

Kullanıcıların saate doğru konuşarak sesli arama yapabilmesini olanaklı kılan Android Wear’da okunan ve kaldırılan bildirimler otomatik olarak telefon ekranlarından da kalkacak. Telefona gelen aramaları eş zamanlı olarak saate de aktaracak olan Android Wear ile kullanıcılar saatleri ile çağrı kabul edebilecek veya çağrıyı reddedebilecek. Bunun yanı sıra kullanıcılar rahatsız edilmek istemedikleri zamanlarda saat ekranında yukarıdan aşağıya doğru kaydırma yaparak “rahatsız etme” modunu etkinleştirebilecek ve bildirim gelmesi kesilebilecek.

LG ve SAMSUNG Android Wear kullanan saatlari ürettiler hatta Galaxy Gear Live bugünden itibaren Google Play store’da satışa sunuldu.

LG’nin halihazırda tanıttığı LG G Watch ve Motorola’nın Moto 360 model akıllı saatleri de yine Android Wear’i kullanıyor ve bu anlamda Samsung ile ortak bir paydada buluşuyorlar.

Google, telefon, tablet ve akıllı saat derken otomobillerden de uzak kalamadı ve Android Auto’yu dünyaya tanıttı. Son yıllarda trafik kazalarının bir hayli arttığına dikkat çeken Google’dan Patrick Brady, Android Auto’yu geliştirmelerindeki en önemli etkenin bu artışı durdurmak olduğunu söyledi. Android L ile doğrudan bağlantılı olan Google Auto, Android L’nin yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkacak ve Android Auto destekli otomobiller yıl sonuna doğru satışa sunulacak.

Google Now servisini yoğun olarak kullanan Android Auto Google Haritalar navigasyon sistemine de sesli ve hızlı bir biçimde sürücünün erişebilmesini sağlıyor. Müzik dinlemek isteyen kullanıcılar yine Google Auto’yu kullanarak Google Play Music altında müzik dinleyebilirken, Android Auto’nun ekranında görülen her şey aynen telefon ekranında da görüntülenebiliyor. Google Android Auto için hazırladığı yazılım geliştirme araçsetini yazılımcıları teşvik etmek amacıyla kısa süre içinde yayınlayacak. Spotify, Pandora, Stitcher ve PocketCasts Google’ın ilk Android Auto ortakları arasında yer alıyor.

Android TV VE Android L Resimleri

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Google I / O 2014 Arabalar içinde yeniliklere sahne oldu AndroidAuto | Yeni Tablet - Tablet Pc İnceleme Noktası

[…] Google I / O 2014 Genel Bakış […]

Google I/O Etkinliği 2014 Canlı Yayın Başlıyor | Yeni Tablet - Tablet Pc İnceleme Noktası

[…] Google I / O 2014 Genel Bakış […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x