Google Nexus 9 sahneye 5gb ram ile çıkıyor.

Google Nexus 9 ile donanım çıtasını yine yükseltmeye hazırlanıyor

Google’nin Nexus markalı ürünler çıkarmaya devam edeceği haberlerinden gayet mutluyuz. Nexus 7, Nexus 4 ve Nexus 5 serisi mobil cihazların başarısı devam etmekte. Evleaks’in son sızıntısına göre yeni çıkacak olan Nexus 9 tablet pc, donanım olarak rakiplerine yine zorlu günler yaşatacak gibi gözküyor.

İlk çıkacak olan Nexus 9 modeli HTC tarafından imal edilecek. Cihazın aluminyum gümüş ve yekpare bir tasarım ile gelmesi bekleniyor. Ünlü Tayvan’lı üretici HTC’nin Nexus 9 planları arasında öyle çok kuvvetli bir donanıma sahip tablet pc yok gibi gözüküyor! Volantis kod adını almış olan tablet 8.9 inç ekran, 2560x1600px çözünürlük, 2,3 GHz Tegra K1 4 çekirdek 64bit işlemci (Android L), 64gb depolama, 5gb RAM ve 8mp kamera. Evleaks’e göre 5mp kamera ile testlere başlanmış ve muhtemelen 8mp kamera ile gelecek.

Nexus 9 ne zaman satışa çıkacak henüz kimse bilmiyor ama tahminlerimize göre Nexus 9 için Ağustos ayında seri üretime başlanıyor. En erken Sonbaharda cihaz satışa sunulur.

Eklemekte fayda var K1 Tegra işlemci 32bit işletim sistemlerinde 4 çekirdek fakat 64bit mimarisinde çift çekirdekli olarak duyurulmuştu.

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ogayte

Nexus 9’da wireless şarj özelliği istiyoruz

ugur

Umarım bu donanımla batarya faciası yaşanmaz.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x