Google Pixel XL Google’dan Yeni Telefon Serisi

Google Nexus serisinden vazgeçmiş gibi gözüküyor. Yeni telefon serisi Pixel adıyla piyasaya sunulacak.

Ülkemizde bulunmasa da Goolge’ın Pixel Chromebook (Notebook) ve Pixel C adında hibrit bir tableti bulunuyor. Ürün gamını birleştirmeyi düşünmüş olmalılar ki yeni telefon serisine Pixel ismini verdiler.

Ekim Ayında Pixel Serisi Tanıtılıyor

4 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan etkinlikte tanıtılması beklenen yeni telefon serisi yeni Nexus’un oturmayan agresif tasarımını bırakarak daha soft bir yapıya bürünüyor. Bu sıralar fazla popüler olmasa da yine de Nexus serisinden güzel görünüşe sahipler.

Bu tasarımlar Nexus 5P adı ile sızıntıları yapıldı

Daha önce Nexus 5P olarak lanse edildiğinde Antutu benchmark skorları da sızdırılmıştı. Bu test sonuçlarına göre Snapdragon 820 işlemci, Adresno 530 Gpu, Full HD ekran, 8MP ön ve 13MP arka kamera, 4GB RAM ve dahili hafıza 32GB olarak gözüküyordu.

google-pixel-telefon-siyah

google-pixel-telefon

google-pixel-telefon-chrome

google-pixel-telefon-gri

 

Muhtemelen Google Pixel XL modeline ait bu özellikler kardeşi Google Pixel’in ise özellikleri henüz bilinmiyor.

Android 7 Nougat kullanacak olan telefon da ana menü tuşları da nihayet değiştiğini müjdeliyor.

andorid-sanal-butonlar-degisti

Google Pixel serisi telefonlar stok rom kullandıkları için 2 yıl boyunca geliştirilen bütün Android güncellemelerin alacak. Devam eden yıllarda ise telefon sahipleri güvenlik güncelleştirmelerine sahip olabilecek.

Telefonların ayrıca Geekbench skorları da sızdırıldı.

google-pixel-c-geekbench-3-w782

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Pixel pixel

Google bu sefer düzgüne yakın bir telefon üretti nihayet. Chromebook tablette sorunsuz tasarıma karşı telefonlarda bu kadar kötü olması nasıl açıklanabilir acaba?

HanBaba
Reply to  Pixel pixel

Pardon!?! Dış tasarım olarak çok iddaalı olmasada Nexus 4′ ten beri sırasıyla kullandığım; Nexus 5 ve Nexus 5x telefonları çok çok iyi telefonlardı. Hatta Nexus 5x’ in ana kamera performansı Iphone 6s ile kıyaslanabilecek derecede iyiydi. Zaten Nexus’ ların arayüz kullanım deneyimini anlatmaya bile gerek yok. Çok hızlı! Neresi kötü anlayamadım bu durumda? Aslında bakılırsa HTC ile işbirliği beni korkutuyor. Uzun süre sonra ilk kez kötü bir Nexus (yeni adıyla Pixel) telefonu görebiliriz…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x