Google Play Dolandırıcılık ve Spam Amacı Olan Android Uygulamaları Kapatmaya Başladı

Google, Google Play Store üzerinde bulunan zararlı Android uygulamalara karşı önlem almaya başladı. Google Play Geliştirici Politikasına aykırı uygulamalar birer birer kapatılıyor. 

Sadece uygulama içi sorunlu uygulamalar değil, manuel veya otomatik olarak oy kullanılmış uygulamaları da kapatmaya başlıyor. Webmaster bloğunda konu ile ilgili bir ekip oluşturdukları da duyuruldu.  Bu tarz spam oylama ve yorum bırakılan uygulamalar otomatik olarak da tespit edilebilecek. 

Google bu açıklama ile 3. taraf olan ajanslara da uyarısını yapmış oluyor. Google Play politikaları hakkında bilgi için buradan edin. 

Google Play Store Nedir

google-play

Google Play (eski adıyla Android Market), Google’ın Android için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformudur.

Müzik, film, kitap ve Android için uygulamalar ve oyunlar için çevrim içi satış hizmeti ve aynı zamanda bir de Cloud ortam oynatıcısı içerir. Bu servise web üzerinden, Android’lerde Play Store telefon uygulamasından ve Google TV’den ulaşılabilir. Satılan içeriklere de tüm bu uygulama ve platformlardan erişilebilir. Google Play, 2012 Mart’ında Android Market ve Google Müzik servislerinin birleştirilmesi ve marka değişimi ile duyuruldu.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x