Google Play Oyun Girişlerinde İzin İsteklerini İptal Ediyor

Google Play oyun merkezinde bazı önemli değişiklikler yapılacak. Google gerekesiz olarak özellikle iptal demenize rağmen üst üste sorduğu izinlerden 2016 yılında kurtulacağız.

Yeni değişiklik ise kullanıcılara zorunlu bir Google Plus üyeliği isteyecek. Tabi bu Google Plus hesabı sizinle tamamen ilgisiz bir hesapta olabilecek.

Kullanıcıların sürekli şikayet ettiği Google Play oyun izinlerin güncellemesi yapıldıktan sonra bir kere ayarlamış olmanız yeterli olacak.

Gelecek olan Google Play güncellemesi ile 2016 yılının herhangi bir tarihinde olabilir, henüz net bir tarih belirtilmedi.

Google Play Nedir?

Google Play (eski adıyla Android Market), Google’ın Android için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformudur.

Müzik, film, kitap ve Android için uygulamalar ve oyunlar için çevrim içi satış hizmeti ve aynı zamanda bir de Cloud ortam oynatıcısı içerir. Bu servise web üzerinden, Android’lerde Play Store telefon uygulamasından ve Google TV’den ulaşılabilir. Satılan içeriklere de tüm bu uygulama ve platformlardan erişilebilir. Google Play, 2012 Mart’ında Android Market ve Google Müzik servislerinin birleştirilmesi ve marka değişimi ile duyuruldu.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x