Gsm Aboneleri için Azami Ücret Tarifesi Yürürlüğe Girdi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Gsm aboneliklerinin azami fiyat tarifelerinde indirime gidildiğini açıkladı. Gelen indirimlere göre konuşma ve sms tutarları haricinde yapılacak olan bir çok işlemde indirim yapıldı.

Sayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BTK tarafından mobil telefon işletmecilerinin tarifelerini belirlerken uymak zorunda oldukları üst sınırları düzenleyen Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi”nin yeniden belirlendiğini bildirdi.

BTK’nın bazı azami ücretlerde ilk defa indirime gittiğini ifade eden Sayan, mobil telefon aboneliklerindeki “İsim/UnvanDeğişikliği” ücretinin üst sınırının işlem başına yüzde 66 indirimle 17 liradan 6 liraya, “Numara Değişikliği” ücretinde üst sınırın işlem başına yüzde 62 indirimle 52 liradan 20 liraya, “Kayıp, Çalıntı, Kullanıcı Hatası Nedeni ile SIM Kart Değişikliği” ücretinin üst sınırının ise yüzde 54 indirimle işlem başına 43 liradan 20 liraya düşürülürken, “Garanti Kapsamında SIM Kart Değişikliği” işlemlerinin ise ücretsiz yapılmasının karara bağlandığını açıkladı.

telefon aboneligi

Sayan, BTK tarafından yeniden belirlenen azami ücret tarifesiyle cep telefonu konuşmalarındaki ücretler için belirlenen üst sınırda artış yapılmadığına dikkati çekerek, “Son olarak 2014 yılı temmuz ayında belirlenen ve halen yürürlükte olan yurt içi mobil ses çağrıları için dakika başına ücret üst sınırı olan 46,25 kuruş devam edecek. Yine yurt dışı aramalar için geçerli olan dakika başına 4,63 lira, mobil telefonlardan gönderilen SMS’ler için yurt içi SMS başına 33,25 kuruş, yurt dışı SMS başına 83,08 kuruş, posta ile iletilen ayrıntılı fatura ücreti üst sınırı olan 60,97 kuruşta artış yapılmayarak azami ücretlerin aynı şekilde devam etmesine karar verdik” diye konuştu.

BTK, “Garanti Kapsamında SIM Kart Değişikliği” işlemlerinin ise ücretsiz yapılmasını kararlaştırdı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x