Gta 5 PS4 Xbox One ve PC Sunucuları Yeniden Çöktü

GTA 5 Online sunucuları tekrar çöktü. 

PS4, XBOX One ve PC kullanıcıları Gta 5 sunucularının çalışmadığından şikayetçiler. Rockstar ise durum raporu yayınlayarak herhangi bir hata görülmediğini ve sunucuların açık olduğunu söyledi. 

Oysa @GTAOnlineNews hesabına kullanıcılardan çalışmayan sunucuların fotoğrafları atılmakta. Aşağıda çöken sunucu resimlerinden birisi görebilirsiniz. Bir altta ise yine GTA 5 oyuncularının konu ile ilgili güzel bir çalışması bulunuyor. 

Grand Theft Auto 5 Hakkında

Grand Theft Auto V (kısaca GTA V veya GTA 5), Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır. Oyunun grafikleri güncellenmiş yeni nesil sürümünün PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım 2014 tarihinde, Windows için 14 Nisan 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Kaliforniya eyaletinin güneyini temel alarak oluşturulmuş olan San Andreas eyaletinde geçmektedir. San Andreas, büyük ölçüde Los Angeles şehrine dayanılarak oluşturulmuş olan Los Santos adlı şehirden (GTA San Andreas oyunundakinin güncellenmiş hali) ve büyük kırsal alanlardan oluşmaktadır. Seride bir ilk olarak oyunda üç ana karakter bulunmaktadır: Michael De Santa, Trevor Philips ve Franklin Clinton. Oyunun bütçesi 170 milyon sterlindir.

GTA Online

Grand Theft Auto 5 için yeni multiplayer modu, Grand Theft Auto Online adı altındadır. Multiplayer modu (çoklu kullanıcı modu) daha öncekilerden gelişmiş durumdadır. Oyunun multiplayer modu, serinin bugüne kadar yapılan en büyük multiplayer modu olacaktır. Max Payne 3’teki çoklu oyuncu moduna benzeyecektir.

Crew ismi verilen ve ilk olarak Max Payne 3′te aktif edilen online çete sistemi GTA V multiplayer modunda da olacaktır. Böylelikle oyunu oynayanların Rockstar Social Club ile oluşturdukları veya üye oldukları çeteler, multiplayerda yer alacaktır. Oyuncular en fazla beş çeteye ya da ekibe üye olabilirler. Görevleri tamamladıkça deneyim puanı kazanırlar.

Grand Theft Auto Online Character Creation System (Grand Theft Auto Online Karakter Yaratma Sistemi) isimli özellik sayesinde oyuncular, multiplayer karakterini baştan aşağı yaratıp özelleştirebileceklerdir. Tek kişilik modda karakter değiştirme menüsünde yer alan; Franklin, Trevor, Michael haricindeki ana karakterlerin dışında multiplayer karakteri de bulunacaktır. Üç ana karakter haricinde bu karakter seçildiğinde, oyun multiplayera giriş yapacaktır. Multiplayer moduna geçiş yapmak önceki oyunlardan daha kolay bir vaziyettedir.

GTA V Single Playerdaki Ana karakterler ve yan karakterler görev vermektedir.

Oyunda şu an için bir sorun gözükmüyor. Sorun yaşayanların yorumlarını bekliyoruz. 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x