GTA Online Hile Yapımcısına 150 Bin Dolar Ceza

Hile geliştiricler için kötü haber.

Rockstar Games bünyesindeki Grand Theft Auto oyununun arkasında stüdyo Take-Two, GTA Online için ücretli hile aracı üreteni mahkemeye verdi.

Haber kaynağı (İngilizce) http://www.gamasutra.com/view/news/336300/Federal_court_orders_Grand_Theft_Auto_V_cheat_creator_to_pay_150000.php. Mahkeme tarafından Jhonny Perez’e 150.000 ABD Doları tutarında tazminat ve 66,869 ABD Doları avukatlık ücreti ödemesi talimatı verildi. Elusive yaratıcısı, Take-Two’un telif hakkını ihlal ettiği, kullanıcılar için oyun dengesini bozduğunu, oyun içi satın alma modeline duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdığını ve gerçek kullanıcılar için olumsuz bir oyun deneyimi yarattığını iddia ediyor.

Jhonny Perez, Take- Two’un gelirlerini hayır kurumlarına bağışlama iddiasıyla ilgili olarak temasa geçtikten sonra hile kodunu aldı. Mali kayıt sağlamayan Take-Two, Perez aleyhine dava açtı.

Perez, dolandırıcılık paketini 10 ila 30 ABD Doları karşılığında sattı; bu sayede oyuncular sınırsız para ve farklı karakterlerle yapay zekaya müdahele edebildi.

Take-Two, hilenin varlığının 500.000 USD’ye kadar zarar ve zarara neden olduğunu iddia ediyor.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x