Hangi iPad modeli bana göre

Yazar

56 farklı iPad modelinden doğru iPad Modelini nasıl seçersiniz, hangi iPad modeli bana göre?

Apple geçtiğimiz hafta iki yeni iPad modeli tanıttı. iPad Air 2 ve iPad Mini 3. iPad Air 2 gerçekten yüksek özellikli bir cihaz olmuş durumda fakat eski iPad modelleri hala kullanılabilir durumda ve satışları devam ediyor. iPad Mini ilk seri bile hala 650 TL gibi bir fiyatla satılıyor. iPad Mini 3’ün gelişi ile iPad Mini Retina fiyatı düşerken bu cihazından fiyatı düşecektir. 650 TL ilk nesil mini için yüksek bir fiyat. 650 TL olan iPad Mini üzerinde 3g’de bulunmadığını belirtmek lazım.

Apple.com üzerinde iPad karşılaştırması da yapabilirsiniz. http://www.apple.com/ipad/compare/

Karşılaştırmada bulunan iPad modelleri ise aşağıdadır.

iPad Air 2
iPad Air
iPad mini 3
iPad mini 2
iPad mini

7.9 inç mi tablet istiyorsunuz 9.7 mi? 7.9 inç iPad minileri temsil ederken 9.7 inç normal iPad modellerini temsil ediyor. Satın almadan önce mümkünse mini ve normal ipadleri teknoloji mağazasında test etmenizi öneririz.

Retina ekran şart mı? Bu soru tamamen bütçe ile alakalı. Bütçe konusunda sıkıntı yapmayacaksanız Retina ekranlı bir iPad tavsiye ederiz. Ekonomi yapmak istiyorsanız İlk seri iPad Mini de işinizi görecektir. İş için iPad kullanacaksanız retina tabletten şaşmamanızı öneririz.

iPad Air almayı düşünüyorsanız iPad Air 2 varken kesinlikle vazgeçmenizi öneririz. Bu bütçeye gelen biraz daha çıkabilir. Bu kadar üstün ve yeni donanım geldikten sonra iPad Air alınmaz. iPad Air 2 birinci seçiminiz olmalı. iPad Mini 2 yani retina modelinde parmak izi okuma yok.

iPad Mini 3 ise iPad Air ile farkı sadece ekran diyebiliriz. Eğer ufak bir tablet istiyorsanız iPad Mini Retina’da işinizi görecektir. iPad Mini 3’te parmak izi tanıma var ilk seri Air’de yok.

Bundan sonrası sizin hafıza gereksinimiz ve 3g ihtiyacınız ile alakalı.

İhtiyaç seçenekleriniz genel olarak şunlar olacak.

Retina ekran mı normal ekran mı?

3g mi sadece wi-fi mi?

Ekran küçük mü büyük mü

Hafızası kaç olacak?

Parmak izi okuyucu istiyor muyum?

Satışta olan iPad modellerinin hepsi iOS 8.1 desteklemekte olduğu için bu seçimi atlıyoruz.

Yukarıdaki soruların cevabını biliyorsanız artık istediğiniz iPad modelini seçmiş olduğunuzu varsayıyoruz. Takıldığınız bir soru varsa hangi iPad modeli ilgili sorunuz varsa aşağıda belirtebilirsiniz.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
gokturk
20 Ekim 2014 22:44

ipad mini veyea retina mini den ne zamandır indirim bekliyoruz. yaprak oynamıyor.

Benzer Yazıları Okuyun

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x