HP’ NİN LAPTOP POLİTİKASI TABLET BİLGİSAYARLARA İŞLEMEDİ

 

Büyük umutlarla piyasaya sürülen Android işlemcili HP SLATE 7 140 $ seviyesine çekilen fiyatına rağmen ilgi görmüyor. 2 çekirdekli işlemci, 1024 x 600 ekran ve 1gb ram e sahip cihazda BEATS AUDIO ses düzeneği var ve paslanmaz çelik kasaya sahip. Asus’un yakın gelecekte 150 dolar altı fiyat ile sunacağı dört çekirdekli işlemci ve HD IPS ekrana sahip Memo Pad HD7 ile kıyaslandığında rekabetçi olmakta zorlanacak gibi görünüyor. Fark yaratan bir unsur olarak Beats Audio ses teknolojisiyle gelen HP Slate 7’nin yakın zamada piyasadan çekileceğine dair yorumlar da yok değil. Ağırlıklı olarak Windows tabanlı tabletleriyle gündemde olan HP, yeni akıllı telefon stratejisine ek olarak Android tablet faaliyetlerini de güncelleyebilir.

HP’nin son yıllarda kasa kalitesini düşürmesine rağmen fiyatlarda indirime gitmemesi ve büyük ısı problemleri sunduğu laptoplarında sadece ismi ile satış yapma politikası artık tablet bilgisayarda tüketiciyi kandıramayacak gibi duruyor. Umarız bu durum ülkemizde üretilmemesine rağmen teknolojinin son noktasıyız reklamları ile tüketiciye itelenen yerli markalarında en kısa zamanda ilgileneceği bir sorun olur.

 

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Bir İndirim Haberide Microsoft Surface Tabletten Geldi | Yeni Tablet - Tablet Pc İnceleme Noktası

[…] aynı dertten muzdarip bir firma. Geçen günün HP SLATE TABLET ile ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Microsoft SurfaceMicrosoft tabletsurface tablet […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x