HTC ONE M9 Çıkış Tarihi Gecikti Sebep ise Yazılım Sorunu

Bugün piyasaya sürülmesi beklenen HTC‘nin son amiral gemisi HTC ONE M9, yazılım sorunları sebebiyle çıkış tarihini erteledi. Bu haber Çin Devlet Gaber Ajansı ve şirket tarafından doğrulanırken HTC sebebini vermedi. Fakat alınan haberlere göre yazılım sorunu sebebi ile gecikme yaşanacak ve daha da kötü haber ise HTC ONE M9 için çıkış tarihi verilemiyor.

Tayvanlı şirket HTC, olabilecek en kısada ürünü çıkaracağını belirtiyor. Ön sipariş için verilen telefonların sevkiyatının ise tahminen Cuma günü çıkış yapması bekleniyor. Gecikmeli çıkacak olan model HTC ONE M9 32GB, 64GB olan model ise daha da geç çıkış alacak. HTC ONE M9‘un ay sonunda çıkış yapması bekleniyor.

Ülkemizde ilk ön satışı Turkcell duyurmuştu ve fiyatı 2799 TL idi. Yurt dışı fiyatından 1000 TL daha pahalı olan cihazın özellikleri ise aşağıdaki gibi.

HTC ONE M9 ÖZELLİKLERİ

SENSE UI 7, Android 5.0 Lollipop, komple metal tasarım, 3GB RAM ve 64 bit Wualcomm Snapdragon 810 sekiz çekirdek işlemci (dört çekirdekli 2GHz + dört çekirdekli 1.5GHz) ile destekleniyor.

Ayrıca tasarımı neredeyse aynı ONE M8 gibi olan telefonun M8’den farklı olarak kamera lensinde çizilmez safir cam bulunuyor. Diğer yenilikler ise BSI sensörü, f / 2.2 diyafram, çift LED flaş, ve 4K video kaydı olacak. HTC ONE M9’un en güvendiği özelliklerden birisi ise kamera fonksiyonları gelişmiş yazılım ile desteklenen ultrapiksel bir kamera.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x