HTC ONE MAX RAKİBİNİ SEÇTİ: GALAXY NOTE 3

HTC şimdide Note 3 e rakip oldu.

HTC ONE ile hem s4 e hem de tasarım olarak iPhone 5’e rakip olan HTC şimdide Galaxy Note 3‘e rakip oldu. Araya HTC ONE MINI ile’de s3 mini ve s4 miniye rakip olduğunu da araya sıkıştıralım.

Eleştirmenler tarafından genellikle beğenilen seriler çıkarttığını da göz ardı etmemek gerek. HTC ONE MAX‘ın en belirgin özelliği 5,9 inç ekran ve süper lcd 3 panele sahip olması. 1080p çözünürlük sunan One MAX’ın ekranı yaklaşık 370 ppi pixel yoğunluğu veriyor. Note 3’ten eksik yanı 1,7Ghz Snapdragon 600 işlemcisi gözüküyor. Note 3’ün ülkemizde dağıtılan sürümü 1,8 Ghz Snapdragon 800 işlemciye sahip. Cihazın ikinci belirgin özelliği ise arka panelde parmak okuyucuya sahip olması. Bu özellik ile de iphone 5 ‘e selam çaktığını ekleyelim.

Bu tarz yeni çıkan son teknoloji cihazlarda en çok merak edilen şeylerden birisi de ram miktarıdır. HTC ONE MAX’ın 2GB Ram’i var. Ayrıca cihazda 4 ultrapixel kamera sensörü bulunmakta. Cihaz ayrıca Android 4,3 ile gelecek. HTC’nin güncelleme konusunda sabıkalı olduğunuda belirtmek isterim. Bazı modellerine yeni Android sürümü vermeyi tamamen kesebiliyor.

217gr ağırlığı bulunan cihazın büyüklüğü konusundaki düşüncelerinizi almak isteriz. Unutmadan ekleyelim bahsettiğimiz tablet değil bir telefon. Yani Samsung note 3 ile web dilimize giren adıyla phablet.

Yurt dışı fiyatı 850$ civarında olarak açıklandı, HTC değilde iPhone veya Samsung olsaydı ülkemizde 2,200 TL ile giriş yapar derdik ama ilk fiyatı sanırım 1900 TL civarında olacak. HTC ONE MAX’ın  fiyatını sürekli güncelleyeceğiz.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x