HTC Windows 8’li 8X ve 8S Modellerini Çıkardı

Dün yapılan lansman ile HTC Windows 8 OS pazarına güçlü bir giriş yaptı. Windows Phone 8X ve 8S olarak isimlendirilen yeni ürünler sırasıyla 4.3 ve 4 inç ekranlara sahipler. Her iki telefon da LTE desteği sunarken 4G kullanımı operatör ve ülkelere göre değişecek.
Microsoft ve HTC her iki ürünü de Windows Phone 8 OS için “imza” telefonlar olacağını belirtti. Nokia ve Samsung’dan sonra HTC, Windows Phone 8 işletim sistemli ürünler geliştireceğini açıklayan üçüncü donanım üreticisi oldu. HTC’nin hali hazırda Windows Phone 7.5 işletim sistemli ürünleri bulunuyor.
HTC’nin basın toplantısında konuşma yapan Microsoft CEO’su Steve Ballmer, HTC’nin bu ürünleri tepeden tırnağa Windows Phone 8 işletim sistemi için dizayn ettiğini belirtti. Ballmer, HTC telefonlarının “hikayeyi ne iyi anlatacak” olan ürünler olduğunu belirtti.
HTC’nin tasarımdan sorumlu genel müdür yardımcısı Scott Croyle, her iki telefonun da çok güçlü kamera ve ses özelliklerine sahip olduklarını söyledi. 8X modelinin arka kamerası 8 megapiksel iken önde 2,1 megapiksellik kamera bulunuyor. Daha küçük olan 8S ise 5 megapiksellik arka kameraya sahipken önde kamerası bulunmuyor. Her iki telefonun da arka kamerası özellikle düşük ışık için optimize edilmiş durumda.
HTC 8X ve 8S, müzik ve filmlerde daha iyi ses sunmak için Beats Audio özelliğine sahipler. Croyle, “Her iki telefon da şu anda pazarda bulunanlar arasında en yüksek ses kalitesini sunuyorlar” dedi. Croyle, Beats Audio’nun şu ana kadar Hewlett-Packard diz üstü bilgisayarlarda, kulaklıklarda ve HTC’nin Android tabanlı cep telefonlarında kullanıldığını belirtti.

NOKIA LUMIA TELEFONLARININ HTC TARAFINDAN KULLANILDIĞI KONUŞULUYOR. NOKIA LUMIA SERİSİ TELEFON MODELERİ İÇİN TIKLAYIN

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x