IF Tasarım Ödülleri’nden Samsung’a 38 ödül birden

IF Tasarım Ödülleri’nden Samsung’a biri “Gold”, toplam 38 ödül birden!

Samsung Electronics; dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan IF Tasarım Ödülleri’nden bu yıl biri “Gold” olmak üzere toplam 38 ödülle döndü.

İstanbul, 3 Mart 2016 – İlki Uluslararası Tasarım Forumu tarafından 1953’te, Almanya’da düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında gösterilen iF Tasarım Ödülleri’nde Samsung bu yıl toplam 38 ödül birden kazandı. 38 ödülün 26’sını “Üstün Ürün Tasarımı”, 8’ini “İletişim Tasarımı’, 2’sini “Konsept Tasarımı’, kalanını da “Ambalaj Tasarımı” ve “Îç Mimari Tasarımı” kategorilerinde almaya hak kazanan Samsung, bunlara ek olarak bir adet ‘Gold’ ödülün sahibi oldu.

38 ödülü getiren başarıyı değerlendiren Samsung Electronics Başkanı ve CEO’su BK Yoon;“Ürün tasarımlarımızın, Uluslararası Tasarım Forumu tarafından mükemmel olarak değerlendirilmesinden onur duyuyoruz. Müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçlarını dikkate alarak hayatlarını kolaylaştırdığımız yenilikçi tasarımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Samsung’a ‘Gold’ ödülünü getiren Serif TV, kullanıcıların etraflarındaki ortamla, mobilyalar ve çeşitli ev eşyalarıyla daha uyumlu bir etkileşim içinde bulunmalarını sağlamak üzere geliştirilen tasarımıyla dikkat çekiyor. Serif fontundaki büyük “I”ya benzeyen tasarımı, ürünün evde istenen her yere konabilmesini sağlayan ayrılabilir ayaklığı, arka tarafında bulunan ve ürünün güzelliğini her açıdan ortaya seren kumaş kılıfıyla TV tasarımına yeni bir boyut getiriyor.

Samsung’un iF Design Awards’da ürün kategorisinde 26 ödül kazandığı ürünler:

 

 • Galaxy S6 & S6 edge: Her iki akıllı telefon da metal ve camın mükemmel uyumunu bir arada sunan tasarımıyla dikkat çekerken, Galaxy S6 edge her iki tarafında da yer alan çift kenar ekran özelliğiyle öne çıkıyor.
 • Gear S2: Eşsiz döner bezel halka tasarımı ve daha da geliştirilmiş kullanıcı deneyimi özellikleriyle öne çıkan giyilebilir akıllı cihaz.
 • Chef Collection Buzdolabı: Mutfak ve etrafındaki mobilyalarla tam bir uyum sağlamak üzere geliştirilen buzdolabı.
 • AddWash Önden Yüklemeli Çamaşır Makinesi: Makinenin ön tarafında yer alan ek kapak sayesinde, çalışır vaziyetteyken bile yeni çamaşır eklemeyi mümkün kılan çamaşır makinesi
 • System Air Conditioner 360Cassette: Tavana monte edilen yuvarlak tasarımıyla dikkat çeken klima, tam 360 derecelik hava dağılımı sağlayarak sıcaklığının odanın her yerine eşit derecede yayılmasını mümkün kılıyor.
 • MX3: A3 Çok fonksiyonlu printer, 7 inç LCD ekranıyla işlemleri çok daha kolay hale getiriyor.

Diğer kategorilerde toplam 12 ödül alan Samsung ürün ve konseptleri:

 • Galaxy Note5 UX: Kullanıcılara ekranı açmadan S Pen ile not alma imkanı sunan ürün, “İletişim Tasarımı” kategorisinde ödüllendirildi.
 • Visual Identity Toolkit: Samsung Baskı Çözümleri’nin tüm dijital ve basılı medyaya yönelik müşterek bir kılavuz sağlayan eşsiz ürünü, “İletişim Tasarımı” kategorisinde ödüllendirildi.
 • TV UI (Stripe UI): Tüketicilere içerik yönetimi konusunda yepyeni bir deneyim sunan sezgisel bir TV arayüzü. “Profesyonel Konsept Tasarımı” kategorisinde ödüllendirildi.
 • Avengers Package: Avengers’dan esinlenen ve sınırlı sayıda üretilen Galaxy S6 edge Avengers paketi “Ambalaj Tasarımı” kategorisinde ödüllendirildi.
 • Samsung d’light: Samsung marka deneyimi sağlayan ve markanın en yeni ürün ve çözümlerini gözler önüne seren sergi alanı. “Mimari Tasarım” kategorisinde ödüllendirildi.
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x