İnanılmaz, 4k görüntülü 10 inç tablet pc ekranları geliyor

Japan Display’ın Çarşmaba günü yaptığı açıklamaya göre 10.1 tablet ekranları için 4k çözünürlüğe sahip tablet ekranlarını duyuruldu. 

3840 x 2160  çözünürlüğe sahip tablet ekranı hayal edin! Güzel değil mi? 

Hali hazırda 4K çözünürlükte tabletler olsa da ekran boyutları büyük olduğu için taşınabilirlik büyük bir problem oluyor. Geçen yıl 12 inçlik 4K panelini tanıtan Japan Display bu sene duyurduğu 10.1 inç lik 4k ekranı ile oldukça bu seneye hızlı giriş yapıyor.  438ppi panele sahip olacak ekranlar için enerji tüketimini düşürmek için çalışmalar yapılıyor. 2560×1600 çözünürlükte bir ekranın harcayağı enerjiyi kullanacağını belirten uzmanlar LTPD teknolojisi kullanıyor.

Modellemelerin şimdiden başladığı ekranları gelecek yıl tablet pc’lerde görebileceğiz. Tabi firma Japon olduğu için Samsung marka tabletlerde şimdilik olmayacağını söyleyebiliriz.

Japan Display Firması: Sony, Toshiba ve Hitachi ortaklığı ile kurulan bir şirkettir. Koreli firmaların ekran üzerinde yaptığı atılımlar üzerine Japon firmalar tarafından kurulmuştur. Web adresine gitmek için tıklayınız (ingilizce) 

japan-display-10-1-inch-tablet-4k2k-module-full

 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x