Instagram Hesap Doğrulama ve Mavi Tık Alma Türkiye’de de Açıldı

Instagram kullanıcıları artık hesap doğrulama isteğinde bulunabilecekler. Doğrulanmış onay işareti yani Mavi Tık başvuru artık Türkiye’deki kullanıcılara da açılmış oldu.

Instagram doğrulama işlemleri daha önce belirsiz bir şekilde ilerliyordu. Bazen açılan doğrulama sayfaları, farklı tarayıcılar üzerinden denemeler gibi yöntemler deneniyor, son zamanlarda yurt dışına gelen bu özelliği Türkiye’deki kullanıcılara sağlamak için ücretli hizmet verenler oluyordu. Bazen de Instagram bu rozeti size hediye ediyordu.

İlk defa iOS cihazlarda yayın hayatına başlayan Instagram, bu yeni özelliği de ilk defa iOS cihazlar yani iPhone telefonlar için sundu. Android cihazlara gelmesi ise bir kaç hafta sürecek.

Merak ettiyseniz, iPhone cihazınızdan Ayarlar listesinin en altında Request Verification yani Doğrulama Talebi menüsüne bir göz atın.

instagram mavi tik

Bu menüye geçiş yaptığınızda Instagram Doğrulaması İçin Başvur sayfası açılacak.

Bu sayfada:

Doğrulanmış simgesi önemli tanınmış bir kişinin, ünlünün, global markanın veya varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek için Instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir.

Bir doğrulama talebi göndermek, hesabının doğrulanacağını garanti etmez.

yazar.

instagram doğrulama

Kullanıcı Adı ve isim soy isminizi size sorar. Bundan sonra ise Kimlik fotokopinizi Dosya Seç kısmından göndermeniz gerekiyor.

Doğrum Tarihi bilgisi ve İsminiz bu belgede net bir şekilde görülebilir olmalı. Ayrıca bu belge devlet kurumu tarafından size verilmiş olmalı. Ehliyet, pasaport, kimlik, vergi levhası, fatura veya şirket sözleşmesi geçerli belgeler.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x