iOS 11 Yüklediyseniz Hemen Aktifleştirmeniz Gereken 2 Güvenlik Özelliği

Apple iOS 11 yeni ve heyecan verici özellikleri ile geldi. Ancak iki tanesini hayatınızı kurtarabilir.

Panik butonu ve Sürüş sırasında rahatsız etmeyin özelliği. Her iki özlelikte hayatınızı kurtarcak özelliklerdir.

Panik butonu (SOS)

Resmi olarak acil durum SOS olarak anılan ancak polis modu olarak da bilinen panik düğmesi modu, telefonun kilitlenmesine yol açan bir özelliktir. Bu özellik, insanların telefonunuza girmesini engellemek ve aynı zamanda kötü bir şey olursa sizin insanlarla iletişim kurmanızın kolay bir yoludur.

Bu özelliği açmak için Acil Durum SOS menüsüne geçin. Buna tıkladığınızda özelliğin nasıl kullanılacağını gösteren küçük bir animasyon gösterilecek. Sonrasında otomatik arama ayarlarını yaparsınız.

Açma kapatma düğmesine 5 kere hızlı bir şekilde tıkladığınızda acil durum ekranını açabiliyorsunuz. Ekranda ise telefonu kapat, Medikal Kimlik ve acil durum SOS butonları görünecek.

Bu otomatik çağrı özelliği, panik modunun bir parçasıdır. SOS modunu açtığınızda bir acil durum kişisi seçebilir veya acil durum numalararını arayabilirsiniz.

Sürüş sırasında rahatsız etmeme modu

Bu özelliği aktif ettiğinizde telefon tüm bildirimleri susturarak bütün bildirimleri kapatır.

Bu özellik ayrıca aramada olduğunu hisettiğinde veya Bluetooth cihaz bağlandığında size ayrıca soru soracaktır. Dilerseniz bu şekile de etkinleştirebilirsiniz. Tren veya otobüste de tetiklenebileceiği için ayarları kendiniz yaparsanız daha iyi olacaktır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x