iPad Air 2 Çıkış Tarihi Haberleri ve Söylentiler

iPad Air zaten yeterince iyi bir tablet ve hala piyasada satılmaya devam ediyor. Peki iPad Air 2 ne zaman çıkacak?

Apple’in resmi olarak 6.nesil tam boy (9.7 inç) tableti olacak olan iPad Air 2, Apple’ın pazardaki yerini koruması için en büyük adımlarından birisi olacak.

Bir çok rakip firma şimdiye kadar iPad’i taklit etmeyi denedi. Çok sayıda Android ve Windows tablet piyasada yer edinmeye çalıştı fakat hiçbirisi Apple’ın şehvetli alım yapan müşterilerine ulaşamadı.

iPad Air şu an dünyanın en iyi tablet listesinde yerini her zaman korudu. Bu demek değildir ki iPad mükemmel bir alet. Mutlaka ksuurları var ve Android tabletlerde hiç azımsanmayacak derece satış grafiği var. Ama hiç bir zaman tutkulu bir biçimde Apple ürünü gibi satın alınmadılar.

Yakın bir zamanda iPad Air 2 piyasa çıkacak ve hakkında bir çok söylenti dolaşmaya başladı. Bizde size bunları toparlayarak sunmaya çalışacağız.

Genel olarak iPad Air 2

Genel olarak iPad Air 2

iPad Air 2 Nedir?: iPad Air’in devam serisidir.

iPad Air 2 Ne zaman tanıtılacak?: En iyi tahmin olarak Kasım 2014 diyebiliriz.

iPad Air 2 fiyatı ne kadar olacak?: 500 Euro VEYA 600$ seviyesinde satışa sunulmasını bekliyoruz. Tabi bu Türkiye satış fiyatı değil. Türkiye’de 1600 TL civarında satışa sunulmasını bekliyoruz.

iPad Air 2 Çıkış Tarihi
iPad 2 Air çıkış tarihi olarak Kasım ayının ilk haftasını bekliyoruz. Neden Kasım ayı derseniz Apple’ın yıllık üretim döngüsüne denk geliyor.

iPad Air 2 İle İlgili Söylentiler
Apple herzamanki gibi maliyet düşürmek için kırpılmış bir model çıkartmayacak. Tasarım konusunda ise herhangi bir değişiklik olacak gibi gözükmüyor. Bazı analistlerin söylentilerine göre mesela KGI analisti Ming-Chi Kuo, iPad Air 2’de 8MP arka kamera ve sportif bir dokunmatik gelecek. Aynı zamanda A8 işlemci kullanılması bekleniyor. Bu işlemcinin aynı zamanda iPhone 6’da kullanılması bekleniyor.

iPad Air 2 Tasarımı
Tasarım dediğimiz gibi iPad Air’e göre fazla değişim göstemeyecek. 2048×1536 bir ekrana sahip yeni A8 işlemcinin pil ömrüne büyük katkısının bulunması bekleniyor. 5MP olan kamera 8MP olacak.

Resimde muhtemel iPad Air 2 ön panelini görüyorsunuz.

iPad Air 2  Tasarim

 

iPad air 2 leak air ipad 2 tasarim ipad air 2 kamera ipad air 2 cok ince ipad air 2 de switch key yok

Bluetooth mouse desteği

iPad güncelleme aldıkça sürekli yeniliklerde geliyor.Bunlardan birisi de bluetooth mouse kullanılabilir olması. Özellikle bu güçlü cihazı iş için kullanan tüketici kullanışlı bir mouse ile daha verimli çalışabilecek duruma gelecek.

iPad Air’de ön kamera var ama yüzleri seçme konusunda çok başarılı bulduğumuzu söyleyemeyiz. Bu sefer iPad Air 2 üzerine yüz tanıma özelliği olan bir kamera entegre edilmesi muhtemel. Göz hareketlerine bağlı sayfa kaydırma ve çevirme özelliklerinin de geleceğinin habercisi diyebiliriz. Kore’den yine gol sesi geldi.

Sd kart yuvası
Bunu okurken gözlerinizdeki parıltıyı anlıyrouz ama maalesef dedikodular olsa da Apple böyle bir özelliği uzun bir süre daha koymayacak gibi. Daha düşük donanımla stabil bir yazılım ve klas cihazlarla pazarda yerini sağlam tutan Apple için hariçten bir kafıza kartını içine alması Android ile arasındaki farkı kapatmasına sebep olacaktır.

Dört çekirdekli işlemci, multitasking ile çoklu işlem yapabilme ve çok daha iyi kamera gibi söylentiler olsa da şimdilik ciddiye almıyoruz.

iPad Air2 üzerine tüm konuşulanlar bunlar. 3 ay içinde bakalım ne tür gelişmeler olacak.

 

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Onder Segen

ipad air 2’nin her zaman müşterisi hazır. çoklu pencere, ds kart filan bunlar hikaye gözüküyor.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x