iPad Pro 9.7 özellikleri ve inceleme

12.9 inçlik iPad Pro’nun daha standart boyutlarında olan iPad Pro 9.7, Apple’nin güç kaybetmeden ekran küçültme projesinin son ürünü. Bu ürünle beraber 4 inçlik iPhone SE telefon modelini de tanıtmıştı.

iPad Pro 9.7 Dizayn

İlk iPad Pro‘ya göre oldukça küçülen boyutları ile standart iPad ebatlarını taşıyan bu yeni tablet pc, eğimli ince yapısı ile göze çarpıyor. 6.1 mm kalınlığındaki ürün yekpare titanyum alaşımla kaplanmıştır. Bu inceliğe sahip bir tablet pc’de 4 adet hoparlör olması daha da etkileyici bir ürün haline getiriyor.

Sol kısımda 3 pinli bir konektör ile isteğe bağlı klavye ve dock tarzı malzemeler takabiliyorsunuz. Tablette Rose ve Gold renk seçenekleri bulunmakta.

ipad pro 12 icn

iPad Pro 9.7 Ekran

Sinematik renklere sahip tablette dinamik renk ayarı bulunuyor. Ayrıca maksimum fotoğraf izleme kalitesi özelliği de mevcut.

Apple bu ürünü dünyanın en parlak ve en az yansıtıcı ürünü olarak lanse ediyor. Bu %25 daha fazla renk doygunluğu anlamına geliyor. Bu kalitede ekran sinema endüstrisinde kullanılıyor. Ayrıca üründe oda ortam ışığına otomatik uyum sağlayan 4 led sensör bulunuyor. Bu ışık sensörlerinde kullanılan teknoloji ise True One. 500nit parlaklık sunan bu ekran iyi fakat hala daha fazla parlaklık sunan akıllı telefonlar bulunuyor.

iPad Pro 9.7-inçlik ekranı iPad Air 2 ile aynı 2048×1536 çözünürlüğe sahip.

iPad Pro 9.7 Ram ve İşlemci

Apple iPad Pro 9.7 içine 2GB RAM koymayı ihmal etmemiş. LPDDR 4 olan bu RAM cihaza oldukça iyi hızlandırmış. A9X işlemci soketi kullanan cihaz iPad Air 2’ye göre 1.8 kat daha hızlı.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x