iPad ve iPad Mini Tv’ye Bağlama

Eğer bir iPad Mini ve iPad’iniz varsa Tv yapmanız gerekenler.

Bu tarz sorular neden bu kadar soruluyor, neden herkes bu sorunları yaşıyor cevaplar konumuzda. Öncelikle bir ipad’i tv’ye bağlamak için Apple Tv’ye ihityacınız olmadığını belirtelim.

Bir çok Android tabletin aksine iPad’lerde daha doğrusu Apple ürünlerinde HDMI çıkışı bulunmaz. Apple bunun yerine size satın almanız için bir parça üretir. Bu aparatla hem görüntü aktarabilir hem de cihazınızı şarj etmeye devam edebilirsiniz.

Adaptörün fiyatı beklediğiniz gibi biraz pahalı. Yurt dışında 40 Pound gibi fiyatlardan satılıyor. Ülkemizde de fiyatları düşmüş durumda. Alelade bir teknoloji mağazasında 100 TL gibi bir fiyatla bulabilirsiniz. Adaptörün bir ucu lighting şarj girişi diğer ucu da HDMI girişi olarak tasarlanmış. Yine aynı üründen yan sanayi satılanları da mevcut. Lighting girişi bulunan ürünler iPhone 5 ve daha üzeri seriler. Daha eski Apple ürünlerini girişi ise Samsung girişine benzeyen tırnaklı ürünler. Onlar içinde bu tarz çeviriciler piyasada mevcut. Yan sanayi olan HDMI adaptörler 40 Lira civarında. Ek olarak bu Dijital AV için en düşük sürüm olarak iPhone 4S veya iPad 2 gerekir. iPhone 4 ile sadece uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu adaptör AirPlay özelliği olan cihazlarda doğrudan video ve ses çıkışı da sağlıyor.

iPad Tabletiniz ile Tv’ye görüntü aktarmanın bir diğer yöntemi ise Apple Tv

Apple Tv ile iPad’inizi televizyona bağlamak çok kolay fakat Apple Tv’nin maliyeti biraz tuzlu. 250 TL ile 300 TL arasında fiyatlarla satılıyor.

Apple Tv Bağlantısını yapmak için aşağıdaki resimleri takip edin.

Connect-iPad-to-TV-Digital-AV-step-1_thumb
AirPlay-Mirroring-iOS-7_thumb

Connect-iPad-to-TV-AirPlay-Step-3_thumb

Connect-iPad-to-TV-Digital-AV-step-2_thumb

Connect-iPad-to-TV-Digital-AV-step-3

Connect-iPad-to-TV-Main_thumb

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x