iPhone 5se ile iPhone 5s Yanyana Görüntülendi

Gün geçmiyor ki bir iPhone sızıntısı çıkmasın. Son haber ise fotoğrafla beraber geldi. Bu iPhone 5se hakkında gelen 2. sızıntı.

Aslında önceki haberler iPhone 6c modelinin çıkacağı yönünde idi. Fakat 4 inçlik bir telefonun geleceği haberi ile beraber telefonun aslen iPhone 5s’in güncel versiyonu iPhone 5se olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca bugün yayılan dedikoduların kaynağı olan Hollandalı OneMoreThing sitesi iPhone 5s  ile iPhone 5se’yi yanyana yayınladı.

Tahminimizce henüz ortada olmayan bu telefon muhtemel bir Çin menşeeli çakma bir iPhone modeli. Resim allta.

iPhone-5se-6c-02

Gelecek olan iPhone 5se üzerinde bu sefer eski modelde olmayan NFC özelliğinin olması bekleniyor.

iPhone 5se tamamen iPhone 5s gibi olmayacak. Ufak tasarım değişikliklerine de sahip olacak. 8MP arka ve 1.2mp ön kamera beklenen cihazda canlı fotoğraf yakalam teknolojisi olması beklenirken 3D touch olmayacak.

Uzay grisi, Altın ve Rose Gold beklenen renkler. Bir ihtimal gümüş iPhone 5se’de beklenebilir renklerden olacak. Cihazda NFC, Bluetooth 4.2, Wifi, 4G desteği olurken işlemci konusunda ise kaynaklar farklı blgiler veriyor.

Amerikan site A8 ya da M8 işlemci kullanılacak derken Çin kaynaklı site A9 işlemci seti olacağını söylüyor. A9 işlemci seti şu andaki iPhone modellerinde kullanılıyor. Yeni çıkacak olan iPhone 7 ise A10 işlemci kullanacak.

RAM ise 1GB y da 1.2 GB olacak. 16GB ve 64GB gibi gubik depolama sisteminden vazgeçemeyecek olan Apple cihazı 560$ gibi bir fiyattans atışa sunacak.

Yeni iPhone 5se modelinin ise Mart ayında tanıtılacağı söylenmekte. 4. inçlik yeni iPhone bakalım tüketici tarafından nasıl karşılanacak.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x