iPhone 5se Mart Ayında 4 inç Ekranı ile Geliyor

Son söylentiler Apple’nin küçük ekranlı telefon sevdasından vazgeçemediğini bizlere gösteriyor.

Son gelen bilgi iPhone 6 lansmanından bu yana ilk defa farklı bir ebatta iPhone modeli hakkında. 4 inç ebatlarındaki bir iPhone şekil olarak iPhone 5s’ e benzeyecek.

Aslında iPhone 5s’in yükseltilmiş bir versiyonu olacak diyebiliriz. İsmi de şimdiden belli olmuş gibi gözüküyor.

iPhone 5se geliyor

iPhone 5se hakkındaki haberlerde hem 9to5mac ve MyDrives (çince) sitelerinde yer aldı. Bu telefonun piyasa sürülmekteki amacı ise telefon rekabetinde sadece 4.7 ve 5.5 inç lik amiral gemileri ile savaşını sürdürme niyetinde olmamaları.

iPhone-5s1

Ayrıca küçük cihaz isteyen müşterilerinin de sayısı az değil. Bunun sebebi de bizce iPhone 6 modellerinin ekran ebatlarına rağmen rakiplerine göre çok büyük gövdeye sahip olmaları.

iPhone 5se tamamen iPhone 5s gibi olmayacak. Ufak tasarım değişikliklerine de sahip olacak. 8MP arka ve 1.2mp ön kamera beklenen cihazda canlı fotoğraf yakalam teknolojisi olması beklenirken 3D touch olmayacak.

Uzay grisi, Altın ve Rose Gold beklenen renkler. Bir ihtimal gümüş iPhone 5se’de beklenebilir renklerden olacak. Cihazda NFC, Bluetooth 4.2, Wifi, 4G desteği olurken işlemci konusunda ise kaynaklar farklı blgiler veriyor.

Amerikan site A8 ya da M8 işlemci kullanılacak derken Çin kaynaklı site A9 işlemci seti olacağını söylüyor. A9 işlemci seti şu andaki iPhone modellerinde kullanılıyor. Yeni çıkacak olan iPhone 7 ise A10 işlemci kullanacak.

RAM ise 1GB y da 1.2 GB olacak. 16GB ve 64GB gibi gubik depolama sisteminden vazgeçemeyecek olan Apple cihazı 560$ gibi bir fiyattans atışa sunacak.

Yeni iPhone 5se modelinin ise Mart ayında tanıtılacağı söylenmekte. 4. inçlik yeni iPhone bakalım tüketici tarafından nasıl karşılanacak.

iPhone 5s hala Türkiye’de satışta olan ^^ ve 1.600 TL başlangıç fiyatlarıyla satılan bir ürün. Umarız yeni gelecek olan iPhone 5se 4 inç telefon 2.750 TL gibi fiyatlardan satılır.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x