iPhone 6 Plus ön sipariş rekoru kırdı MI?

Apple sözcüsü Re/code’a yaptığı açıklamada iPhone 6 plus’ın ön sipariş rekoru kırdığı belirtildi. 

iphonedo.net’in haberine göre;

Apple sözcüsü, Re/code’a iPhone 6 ön siparişinde rekor kırıldığını belirtti.

Bu tarz iPhone ön siparişlerinde normalde 12:01’de Apple’ın sitesi açılır, her şey yavaş çalışır bir şekilde sipariş verilirdi. Dün gece Apple’ın sitesi neredeyse hiç açılmadı. App Store zor bela çalıştı ve siparişleri doğru dürüst alamayan Apple bir çok müşterisine sadece rezervasyon numarası verebildi.

Gerçi benim dikkatimi çeken bir husus oldu, normalde AT&T, BestBuy gibi iPhone alabileceğiniz diğer online mağazalar da bu yoğunluktan nasibini alırken, dün gece benim gördüğüm kadarı ile AT&T’nin sitesinde hiç bir sorun oluşmadı ama bir çok kişinin işlem yapmaya çalışınca siteler çalışmaz hale geliyor şeklinde şikayet ettiklerini okudum.

iPhone 6 Ön Sipariş Rekoru Kırdı.

iPhone 5 için ilk satış rakamları 3 gün içinde 9 milyonlarda geziyordu. Bu mağaza ve internet satışları dahil. Yani ön siparişe kaç kişi uğradı da Apple’ın sitesi cortladı anlam vermek zor.

Orta halli bir haber sitesi anlık 30k ortalama ile takılıyor. Kaç kişi hücüm etti Apple  web sitesi cevap vermedi insan merak ediyor.

Yoksa Apple düşmeye başlayan satışlarını bu tarz oyunlarla mı toparlamaya çalışıyor? Bunu 19 Eylül’de ilk teslimatlar yapıldıktan sonra öğreneceğiz.

Ayrıca iphonedo.net’e aynı gün iPhone 6 Plus tanıtımı yapacak.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x