iPhone 7 Dayanıklılık Testinde (Video)

Apple yeni telefonu iPhone 7 Jet Black için kılıfla kullanılması uyarını yapıyor. Kılıfla kullanılmazsa kolayca çizilebileceğini belirtiyor. Yani kolayca çizilen bir telefon için hakkınızı aramayacaksınız. Peki bu çizikler biraz daha agresif olsaydı telefonun hali nasıl olurdu?

İşte iPhone 7 dayanıklılık testleri

JerryRigEverything isimli Youtube kanalı yine agresif bir giriş yaparak iPhone 7 telefonu eline geçirir geçirmez zorlu testlere alıp videosunu yayınlamış. Videoda iPhone 7’ye bükülme testi ve çizilme testleri yapılıyor. Falçata ve tornavida ile yapılan bu testlerde iPhone 7 hangi derecede dayanabiliyor tamamen anlamış bulunuyoruz.  Ekranı da ayrıca çakmakla yakılarak sıcaklık testi de yapılacak.

iPhone 7’nin ekranını, ana menü butonu, hoparlör ızgarası, anten bantları ve kamera lensi çeşitli derecelerde çiziliyor. Menü butonu ve kamera lens camı bizce tatminkar bir sağlamlıkta. Kasa ise beklendiği gibi çizilmek için üretilmiş. Ekran ise şaşırtıcı bir şekilde çakmak ateşine 10sn dayandı. Ortaya çıakn 1cm çapında siyahlık ise tamamen kayboldu. Siz yine de test etmeyin.

İşte iPhone 7 test videosu

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Öner

Çok pahalısın çook, halk telefonu hiç bir zaman olmadın zaten. Bizde halk telefonu oldun ama anlamadım bu işi 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x