iPhone 7 Hakkında Apple Tarafından Henüz Söylenmemiş Şeyler

Dün gece iPhone 7 tanıtımı 2 saat sürdü ve Apple farklı ürünleri de ekleyince her bilgiye yer ayıramadı. Öne çıkan ürünler ise iPhone 7, Airdrops ve Apple Watch 2 oldu. Peki Apple’in bize anlatamadığı önemli bilgiler nelerdir merak ettiniz mi? İşte size petabayt.com olarak bu bilgileri 8 madde içinde sunuyoruz.

1. iPhone 7 Jet Black Sadece 128GB ve 256GB Olarak Bulunuyor

iPhone 7 Jet Black yani simsiyah bir iPhone 7 sahip olabilmeniz için 128GB veya 256GB olan iPhone modelinden almanız gerekiyor. 32GB kullanıcıları için üzgünüz ama şunu da bilin iPhone 7’nin materyali kılcal çiziklere oldukça uygun ve mutlaka kılıfında kullanılması gerekiyor.

Bu ne anlama geliyor?

iPhone 7 Jet Black kullanabilmek için aşağıdaki rakamları ödemeniz gerekiyor.

 

İşte iPhone 7 fiyatları

iPhone 7 Plus Jet Black (Simsiyah) 128GB 869$

iPhone 7 Plus Jet Black (Simsiyah) 256GB 969$

iPhone 7 Jet Black (Simsiyah) 128GB 749$

iPhone 7 Jet Black (Simsiyah) 256GB 849$

2. Jet Black yani Simsiyah iPhone 7 kolayca çiziliyor

Jet Black hakkında bilmeniz gereken şey Apple’nin bu telefonu bu hale getirirken dış kaplama üzerinde çok fazla cilalama yapmasıdır. Böylelikle ince mikro aşınmalara da duyarlı hale geldi. Bu ne anlama geliyor henüz testler başlamadı ama mutlaka kılıf kullanmanız gerekecek. Ekran ise Gorilla Glass, dış yüzeyinden daha sağlam olacağı kesin.

iphone-7-resimleri-5

3. iPhone 7 Plus Çift kamerada optik zoom sadece 2x

iPhone 7 Plus modelinde gelen çift kamera özelliği sadece 2x zoom yapabiliyor. 10x zoom’a çıkabiliyorsunuz ama resim kalitesi artık düşmeye başlıyor. Sağlık bir resim için en fazla 2x zoom yapılabilir. Geniş açı çekimde ise 1x yakınlaştırma ile kaliteli resim çekilebiliyor.

4. Yeniler daha hafif

iPhone 6S ve 6S Plus yeni seriler iPhone 7 ve 7 Plus ile aynı boyuttalar fakat daha ağırlar.

5. Pil ömrü daha mı iyi yoksa daha mı kötü?

Apple yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisinin 3G, 4G LTE ve Wifi kullanımındaki pil performansı ile övündü. Fakat sitesine bakarsanız konuşma süresi düştü. Buradan bakınca konuşma süresi yerine internet üzerinde gezinme süresinin artması iyi gözüküyor. Yine de gerileme hoş olmamış.

iphone-7-pil-tuketimi

6. iPhone 7’de Hızlı şarj yok!

Sadece Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini taşıyan Android telefonlarda hızlı şarj desteği bulunuyor. Hızlı şarj (Quick Charge) ile telefonlar süper hızlı olarak şarj edilebilirler. Örnek olarak Samsung Galaxy Note 7 sadece  30dk içinde %40 şarj olabilir.

Apple ise hiç bir şekilde hızlı şarjdan bahsetmedi. Android telefonlar karşısında büyük bir eksiklik.

7. Müzik dinlerken telefonunuzu şarj edemeyeceksiniz??

Kulaklık jack ını nihayet kaldıran apple oldukça gururlu gözüküyor. 3.5mm jack ı neden kaldırdığını ise sürekli getirdiğimiz yenilikler yüzünden yerimiz kalmadı diyerek savunuyorlar.

Apple’in bu duruma önerisi ise 39$ değerinde 3.5mm kulaklık girişine sahip bir şarj yuvası.

airpods

8. AirPods’lar suya dayanıklı değil

Apple’in yeni fantezisi AirPods 159$ maliyeti ile yeni kablosuz kulaklıklar. Ürünler şık ama sağlam değil. Telefon su geçirmez ama kulaklıklar geçiriyor. Cihazda bulunan şarj yeri ile kulaklık girişinin aynı olması sizi bu kulakları almaya itecek. Tabi şarj girişini çoğaltan çözümler gelecek ama moduler bir telefon almak isteyen LG G5 ile istediği modülü takıp çıkarabilir.

Hakkında PetaBayt

Petabayt teknoloji haberleri. Bizi sosyal medyada takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.