iPhone 7 ve Apple Watch 7 Ekim 2016 Turkcell’de Satışta

iPhone 7 ve yeni Apple Watch 7 Ekim’den itibaren Turkcell’de

Turkcell bugüne kadarki en gelişmiş iPhone modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Apple’ın yeni nesil akıllı saati Apple Watch Series 2’yi Türkiye’de satışa sunuyor. Turkcell’liler 7 Ekim’den itibaren yeni iPhone modellerini ve Apple Watch Series 2 ile Apple Watch Series 1 model akıllı saatleri Turkcell.com.tr’den ön sipariş vererek alabilecekler.

iPhone 7 

Yeni rafine siyah renk ile iPhone 7 muhteşem bir cihaz üretti. Parlak kaplamalı Jet Black adını verdikleri bu simsiyah modelinin yanında Altın, Gül ve Beyaz renkleri de gelecek. Üst ve alt kısımda bulunan anten şeritleri artık daha belirgin ve telefonun tasarımına daha uygun durumdalar.

Yeni iPhone 7 serisi IP 67 su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahiptir. Merak edenler için belirtelim, Samsung ve Sony telefon modelleri IP 68 sertifikası kullanıyor. Yani tüplü dalışlarda bu telefonları kullanamazsınız ama havuz da telefon ile fotoğraf çekebilirsiniz. Fakat iPhone 7 sadece sıçramalara karşı koruma sağlıyor.  Sertifikalar hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız. 

Apple iPhone telefonların ikonik ana menü butonu artık daha hassas. Tıklamadan da size geri bildirim verecektir. Touch ID parmak izi sensörü yine bu butonda bulunmaktadır.

iphone-7-turkcell

Turkcell Hakkında

Türkiye merkezli yerli ve milli olan teknolojik iletişim operatör şirketidir. GSM, 2G , 3G , 4G ve 4.5G operatörüdür.GSM 900, UMTS2100, LTE800, LTE900, LTE1800, LTE2100, LTE2600 teknolojilerini kullanarak hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, lisans bedeli de dahil olmak üzere, yurt içerisinde, Turkcell ileriye dönük hedeflerinde 18 milyar Lira yatırım yapmayı hedeflemiştir ve yüz binlerce Türk vatandaşına iş istihdamı sağlamıştır.

turkcell

Turkcell Grubu, yaklaşık 3 milyar TL gelir ile tarihinin en yüksek ‘çeyrek’ gelirine ulaştı.

28 Kasım 2008 tarihinde yapılan Üçüncü Nesil A Lisansı ihalesini Turkcell, 358 milyon € ile kazandı.

Şirket Çin merkezli ZTE ve Huawei firmalarının telefonlarını kendi markası alında satışa sunmaktadır. Türkiye’de operatör markasıyla çıkan ilk telefonlardan olan T10 yerini her yıl çıkan yeni cihazlara bırakmıştır. Sırasıyla T10, T11, T20, T21(Maxiplus 5), T30, T40, T50, T60 ve T70 modelleri Turkcell kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Telefonların büyük bir kısmı ZTE tarafından üretilmektedir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x