iPhone 7’den Beklenen 4 Önemli Özellik

iPhone 7 ve 7 Plus (veya Pro) sonbaharda ortaya çıkacak telefonlar. Cihaz hakkında söylentilerde yavaştan dökülmeye başladı. Peki yeni iPhone 7 telefonlardan beklentiler neler?

Apple’dan her sene çıtayı yükseltmesi beklenir ama satışları çok iyi olmasına rağmen sürekli hayal kırıklığı yaratır. Bu sene de yeni jenerasyon iPhone 7’den beklenenler büyük olmasa da artık her amiral gemide olması gereken özellikler.

iPhone 7 Kablosuz Şarj Özelliği

iPhone-7-Wireless-Charging-concept

Kablosuz şarj artık bir kaç nesildir Android telefonlarda bulunmakta. Hatta firmalar kablosuz şarj kalitesini o kadar yükselttilerki kablolu şarjdan farkları kalmadı. Tabi kablosuz şarjlar fazladan bir aparak gerektiriyor. Hatta Apple kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller bu şarjlar için karmaşık ve gereksiz tarzında söylemlerde bulunmuştu.

Bu sözlerden anladığımız akdarı ile iPhone 7 telefon modellerinde kablosuz şarj özelliği olmayacak.

iPhone 7 Pil Ömrü

iPhone-7-battery

Genel olarak bu sektörde çok büyük bir gelişme yok ama ilerleme her zaman var. Samsung özellikle ğil konusunda ilerleme sağlayan firmaların başında geliyor. Özellikle Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge diğer amiral gemilerine göre oldukça güzel şarj süreleri sunuyorlar.

iPhone 7 pil ömrü bizce yine standartlarda olacak. Belki bir kaç mm kalınlık ile daha fazla pil süresi sunabilirler ama ufukta farklı bir yenilik yok.

iPhone 7 Su Geçirmez mi olacak?

iOS-7-waterproof-2

Sony yıllardır bu işi başarı ile yürütüyor. İlk su ve toz geçirmez amiral gemileri Sony’den gelmişti. Samsung biraz gecikmeli olsa da bu seneki amiral gemilerinde su ve toz geçirmezlik özelliği ekleyip IP68 sertifikasını aldı. 5 feet derinlikteki su da 30dk güzel bir oran.

Ve yine Apple cephesinde bu tarz bir girişim gözükmüyor.

iPhone 7 AMOLED Ekran

iphone7-design-concept

Bu konuda neredeyse kesin konuşacağız Apple yeni iPhone modellerinde LCD değil OLED ekran kullanacak. OLED teknolojisinin sürekli kendini yenilemesi karşısında Apple buna mecbur kaldı diyebiliriz. Yoksa bu ekranlara da geçmeye niyeti yoktu sanırım.

Bu sene iPhone 6s müşterinisi çalmayı başaran Samsung karşısında bakalım hangi yeniliklerle bekleyenlerini heyecanladıracaklar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x