iPhone5 Tanıtıldı

iPhone5 çıktı, çıkıyor, geldi gitti , şu özelliklere sahip, işte sızan görüntüleri derken en sonunda sahipleri tarafından Steve Jobs olmadan, öksüz bir biçimde tanıtıldı.

iPhone 5’te NFC, Wireless Charging, micro-USB desteği olmayacak. a6 işlemcisi ile daha güçlü bir video oynatma performansı vaaediyor. Sadece iki renk satışa sunulacak iphone5’in renkleri siyah ve beyaz olacak. Siri üzerinden sosyal ağ güncellemelerini sesli olarak gönderebilecek. Siri daha güçlü bir algı kabiliyeti ile donatılmış. Passbok uygulaması ile online uçak bileti alma işlemleri oldukça kolay hale getirilmiş. Harita ve navigasyon yazılımı ise 3d ile süper bir görünüm kazanmış.

Lighting ismi verilen yeni bir bağlantı kablosu geliştirilmiş. Ses iletimi geliştirilmiş olup gürültü engelleyici de iphone5’e entegre edilmiş.

iPhone5’te tam 3 adet mikrofon mevcut.

Facetime özelliği telefon görüşmelerinde kullanılabilir hale getirilmiş.

Ön kamera 720p arka kamera ise 1080p HD çekim yapabilicek kapasiteye ulaşmış durumda.

28Megapiksel fotoğraf görüntüleme ve 8mp fotoğraf çekimi, f/2,4 diyafram, 5 elementli lens, HYBRID ir filtreye sahip.

8saat 3g konuşma, 8 saat 3g ile internette gezinme, 10 saat LTE(4g) ile internette gezinme, 10 saat video ve 40 saat müzik dinleme özelliği ile bataryası muhteşem gözüküyor.

iPhone4 ile kıyaslanırsa iphone 5 iki kat daha hızlı ve iki kat daha iyi görüntü vaaediyor.

iPhone 5 Cortex-A6 işlemci kullanıyor. 112 gram ağırlığa düşen iphone5’in 4inc ekranı var.

Bügüne kadar 400 milyon apple grubu mobil cihazlar(iPhone, iPod touch, iPad) satıldı ve 700 bin adet ios uygulama geliştirildi ve 250 bin ipad uygulama geliştirildi.

Nisan Haziran 2012 3 aylık dönemde tam 17 milyon ipad satıldı. İpad tablet pc ler içinde büyük bir dönem başlattı ve bu durum çığ gibi büyümeye devam ediyor.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x