Lenovo Phab 2 Pro ilk Project Tango Telefonu Tanıtıldı

Son günlerin en çok konuşulan dedikodusu gerçek oldu ve Lenovo ilk Project Tango (Tango Projesi) telefonu duyurdu. Lenovo Phab 2 Pro ismini alan cihaz 4 kamerası ile dikkat çekiyor.

Metal bir gövde üzerine kurulu telefon Altın ve Gümüş modelleri ile satılacak. 6.4 inç QHD ekran ve 1 ön 3 arka olmak üzere 4 kameraya sahip. Önde 8MP selfie kamerası, arkada 16MP ana kamera ve 4MP çözünürlüğündeki diğer arka kamera 180 derecelik balık gözü lens barındırırken, ön kamera ise 120 derecelik görüntü alanı kaydedebiliyor. Ek bir derinlik kamerası ise 180×320 piksel çözünürlükte çekimler yapıyor. Görüntüler daha sonra işlemci yardımıyla işlenerek modelleme yapılıyor.

Bu kamera ve ekran açısından güçlü özellikler taşıyan telefonda Qualcomm’un Snapdragon 652 işlemcis eti bulunuyor. Ayrıca cihazın pili ise 4052mAh. Cihazda ayrıca Dolby Atmos teknolojisine 5.1 surround ses sistemi bulunuyor. 4GB RAM ve genişletilebilir dahili 64GM hafızası da mevcut. Yazılım sürümü ise Android 6 Marshmallow.

Lenovo PHAB 2 Pro

Lenovo Phab 2 Pro model telefon 499$ satış fiyatı ile satışa sunulacak. (Tabi ki Türkiye fiyatı değil 🙂

Tango Projesi sayesinde cihaz hareket izleme, derinlik algılama gibi özelliklere sahip. Ayrıca odayı tanıyabilir e odadaki nesneleri zileyebilir bir teknolojisi de var. Lenovo’nun vaatleri arasında yıl sonuna kadar 100 uygulama var. Başlangıçta ise 25 uygulama destekleyecek. Lenovo Phab 2 Pro Ağustos ayında online olarak satışa sunulurken Eylül ayında ise marketlerdeki yerini alacak. Türkiye’ye geleceğini pek düşünmüyorum. Gelirse de fazla talibi olmayacaktır.

Teknolojisini daha yakından tanımak ve anlamak için videoyu mutlaka seyretmelisiniz.

Lenovo Phab 2 Pro – Dünyanın ilk Project Tango Telefonu

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
saki

nice blog too informative. looking and reading your points its so impressive. doing more blog like this. i really appreciated doing like this.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x