LG-42LB620V

LG 42LB620V Televizyon Merkezi Uydu Kurulum Ayarları (Türksat 4A)

LG markası ülkemizde popüler bir marka. LG marka televizyonlarda bir o kadar tercih ediliyor. Peki LG marka bir televizyon aldığınızda ilk kurulum ayarlarını nasıl yapmalısınız, nelere dikkat etmelisiniz. LG 42LB620V modeli üzerinden detaylıca anlatalım.

Televizyonun ilk kurulum ekranı size hangi dilde kullanacağınızı soracaktır. İlk ekran İngilizce olarak gelir fakat Türkçe yazısını ekran görerek seçebilirsiniz. 2. adım menüsü ise ülke seçmenizi ister. Türkiye seçerek devam edin.

3. adımda ise mod ayarı adında bir ekran bizi karşılar ve aslında müşteriye sorması gereksiz bir ekran diyebiliriz. İki seçenek sunar. Ev kullanımı ve Mağaza demosu. Mağaza demosu, televizyonun satış yapıldığı mekanlarda oynayan hazır görüntüler için seçiliyor. Bayi için gerekli bir ayar. Ev kullanımı seçerek devam diyoruz.

4. adımda Güç Gösteri ekranı geliyor. Ekranda bekleme ışığı açık seçeneğini işaretleyin. 5. adımda ise bir uyarı çıkacak. Başlamadan önce TV anteninin bağlı olduğundan emin olun. İleri seçimi yapın. Bu adımlardan sonra genel ayar ekranı gelecektir.

lg turksat ayarlari

Genel ayarlar

Kanallarınızı eklemek için hangi cihazı kullanıyorsanız onu aktif edin. Kendi uydunuzu kullanıyorsanız. 2. menüde Türksat‘ı seçin.

Eğer bir binada merkezi sistem uydu kullanımınız varsa “YOK” seçeneğini seçin.

Uydu ayarlarında ise Türksat seçin.

LNB ayarı 9750/10600 olarak kalsın.

Uydu alıcı verici ayarı ise 11746,H,27500 seçimine getirin.

DiSEqC seçeneği kapalı olarak gelecek. Sağ “ok” seçimi yaparak deneme yoluyla sinyal gelene kadar gezin. Hangisinde sinyal gelirse orada bırakın. Motor yazan menü ise kapalı kalacak.

Uydu ayarı

Ödemeli bir modül kullanmıyorsanız şifreli programları atla seçimi yapın. Ağ arama ve Kör arama seçeneğini işaretlemeden tamam seçimi yapın.

Otomatik ayarlama işlemi başlayacak. Tarama sırasında bekleyiniz. Bulduğu kanalları menüde gösterecektir.

LG 42LB620V televizyon modeli üzerinden anlattık ama bu ayarlar bir çok LG televizyonun ayarları ile aynıdır. Ayarlarını öğrenmek istediğiniz bir model varsa yorum olarak bildiriniz.

Hakkında The Nur

Canım estikçe blog yazısı yazarım, teknolojiyi severim ve genel kültür ile ilgilenirim.

13 Yorum

 1. GALATASARAY MOSKOVA MAÇINI ŞİFRESİZ NASIL AYARLARIM

 2. 11746 sinyal yok 11096 sinyal var ama kanal ısı cok az naaıl yapalım

 3. LG 24tk410u uydu ayarları ve kurulumunu açıklar mısınız

 4. Ben hiç bir şekil de sinyal alamadım sinirden tv’yi Kıracağım

 5. Kafa karıştırmadan çok faydalı bir anlatım oldu, teşekkür ederim. Sorunu hallettim.

 6. ekranda programlanmamış gösteriyor ne yapmam. lazım

 7. Arkadaşlar setingsten kanallar ve oradankanal ayarlamaya girin otomatik ayarlama uydu seçili olsun ileri diyin uydu servis operatörlerinde diğer operatörler yazanı özellikle seçin ileri diyince turksat 42.0e uydumuz görülüyor ve onada ileri diyin sonraki menüde kesin ağ arama yazan yerin içini işaretleyin ileri diyince soru gelirse hayır diyin ve tüm kanalları silin… taramadan sonra bende kanallar geldi… tv yide bir saattir en az 30 kez kapatıp açtım ve kanallar gitmedi

 8. Program sıralamada Q menü tuşu kayboldu.nasıl geri gelecek.

 9. Dediğiniz tüm işlemleri yaptım yinede olmadı programlanmamış yazıyor sıkıntı nerede acaba

 10. Uydu alıcı verici ayarı bu rakamlara gelmiyor yok bunlar yani neden acaba

 11. Lg 610v gidiyor birkaç defadır bu kez gitti gelmedi. Kanalları bulamadım frekanslar tutmuyor yazanlarla. Yardımcı olursanız sevinirim

 12. 42lv570s model lg tv türksat 4a nasil ayarlarim

 13. Kralsın, çok faydalı oldu 🙂 emeğine sağlık, Allah razı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.