LG G3 Android 5.0 Program ile Güncelleme

Yazar

LG, LG G3 model telefonlar için Türkiye’de Android 5.0 güncellemesini çok önceden duyurdu fakat verdiği tarihte güncelleme gelmedi.

Henüz telefonun yazılım güncelleştirme menüsünden yeni Android sürümü yüklenemiyor. Fakat dilerseniz telefonunuzu LG SUPPORT TOOL veya LG PC SUITE yardımı ile Android 5.0 güncellemesine çıkartabilirsiniz.

Aşağıdaki, anlatım kendi uyguladığım yöntemdir. LG G3, Tr garantli D855TR modelidir.

Telefonu ART modundan çıkartıp Dalvik modu ile güncellemeye aldım. 

LG PC SUIT İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN 200mb ( LG G3 için filtre de program çıkmıyor. Açılan sayfada LG D802 G2 yazan telefon modelini tıklayarak programa ulaşabilirsiniz. )

LG SUPPORT TOOL İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Direk link 250KB (DOWNLOAD YÖNETİCİSİ)

Telefonu LG SUPOORT TOOL ile senkronize etmeniz için cihazınızı bilgisayarınızın tanıması gerekiyor. Gerekli LG G3 sürücüsünü bulamama ihtimali var. (XP’de sorun yaşanıyor) Windows 7 üzerinde de sorun yaşarsanız LG PC SUIT programını indirin ve kurulumu başlatın. Program kurulurken telefon pc’ye bağlı olsun. Program ile beraber gerekli LG G3 sürücüsü de yüklenmiş olacak

Ben sürücü yüklendikten sonra PC SUIT programını kapatıp LG SUPOORT TOOL ile güncellemeyi telefona indirdim.

1gb civarında bir güncelleme dosyası indirecek. Dosya fiber bağlantıda 10dk içinde iniyor. Otomatik olarak telefona kurmaya başlayacak ve telefonu Firmwae Update menüsüne alacak ve kurmaya başlayacak.

Nette yazılanlara göre %10 da takılı kalıyor. Bende 1dk içinde %25 ulaştı. 4dk içinde yüklemeyi bitirdi.

Telefon 1dk boyunca LG logosunda bekledi ve” xx kadar uygulamanın x kadarı güncelleniyor” yazısı geldi. Bu ekran cihazınızı Dalvik modunda ART moduna aldığı ekran. Uygulama sayısına göre uzunluk artabiliyor.

Güncelleme tamamlandı ve bir kaç LG G3 uygulaması güncelleme istedi. İlk dikkatimi çeken klavye kullanımdaki değişiklik oldu. Çok hızlı ve yumuşak bir dokunuş kazanmış.

Cihazın sürümü Android 5.0 olurken Program versiyonu ise V20e-TUR-XX oldu.

Ek: 1 gün sonra cihaz yüksek sıcaklıktan dolayı reset attı. Daha sonra telefonu fabrika ayarları ile yeniden kurulum yaptım. Tavsiyem güncelleme gelene kadar telefonu sürekli oyunda veya sıcak iken şarja takmamanız.

Ek:2 Oyun fazla oynuyorsanız LG’nin yeni Android 5 güncellemesini çıkartmasını beklemenizi öneririm. Telefonun daha önce sıcaklık artışı göstermediği oyunlarda bile yüksek sıcaklık ortaya çıkıyor. İyileşme olarak ise karşı tarafın sesi çok kötü geliyordu, bu durum düzelmiş gözüküyor.

Screenshot_LG-G3-Android-5
Screenshot alırken yaşanan kasılma tamamen kalmış. Görüntüyü alıyor ve hemen kaydediyor.

 

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
500
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
TARIK
Ziyaretçi
TARIK

Sayın Admin, LG G3 Android 5.0 Güncellemesi yaptigim telefonum 13.01.2015 tarihinde 20 MB civarinda bir güncelleme aldı. Aciklamada Google Yamasi olarak yaziyordu. Program Versiyonu V20f-TUR-XX olarak değişti. Bilgi paylasimi yapmak istedim. Saygilar. iyi calismalar

Şerefhan ÇELİK
Ziyaretçi
Şerefhan ÇELİK

telefonumu normal güncelleme ile güncellemek istiyorum ama henüz kayıtlı değil diyor bu sorunu çözebilecek biri varsa eposta adresimden aban ulaşsın lütfenn acillll

mesut
Ziyaretçi
mesut

Kardeşim aynı sorunu bende yaşıyorum eğer bi bilgi sahibi olduysan beni de bilgilendirebilirmisin.

osman
Ziyaretçi
osman

admın yardım edebilirmsin

osman
Ziyaretçi
osman

lg g3 32 gb telefona flash tool aracılıyla güncelleme yaptım ama güncelleme merkezi kapalı artık güncelleme yapmıyor ve current hatası alıyorum telefonum artık kendi güncelleme yapmıyor artık eski haline dönmesi için ne yapmam lazım yardım edermisiniz.

mehmet emin
Ziyaretçi
mehmet emin

lg g3 32 gb..pc suite ile güncelleme yaptım fakat tlf kullanıma açılmıyor.açtığımda sadece lg logosu görünüyor,ardından logo gidip geliyor sürekli.neyden kaynaklanıyor olabilir? ne yapabilirim? teşekkürler

engin
Ziyaretçi
engin

g flex lollipop 5.0 ne zaman gelir bilgisi olan var mı

Benzer Yazıları Okuyun