LG G3 Android 6 Bombası LG ve HTC Marshmallow için Hazırlanıyor

LG G3 ve LG G4 Android 6 Marshmallow güncellemesini alacak mı?

Google Anroid 6.0 Marshmallow güncellemesini Nexus cihazlara gönderecek. Bildiğiniz gibi Nexus cihazlardan stok Android kullandığı için bütün Android cihazlardan önce en yeni sürüm işletim sistemi güncellemesini alır. Bu durum normal, peki LG’nin de bu güncellemeyi yakın zamanda sunacağını söylesek.

Kesin onaylanmasa da bir çok ülkenin web sitesinde LG G3 ve LG G4 için Android 6 Marshmallow güncellemesinin yakında gelmesi şeklinde planları olduğu gözüküyor.

Aşağıdaki resimde görüleceği gibi bir çok destek sayfasında Android 6 ibaresi belirmeye başladı. LG henüz bir duyuru yapmasa da yakın zamanda “Android 6” güncellemesi gelecek gibi gözüküyor.

lg-g4-marshmallow

Sıraya giren modeller ise LG G3 F400S, LG G4 F500S, F500K ve F500L birlikte F400K ve F400L. LG G FLEX 2 için ise herhangi bir ışık gözükmüyor.

HTC’den de Android 6 için haberler var

Tayvan’dan ise HTC’nin bir açıklama yapması gerekiyor. Tahminen 20 Ekim’de yapılacak olan açıklamada HTC One M9 ve HTC One M8 modellerinin yıl sonuna kadar “Android 6 Marshmallow” alması bekleniyor. Diğer telefonlar ise HTC One M9 +, HTC One E9, HTC One E9 +, HTC One ME, HTC One (E8), HTC One (M8 Göz), HTC Butterfly 3, HTC Desire 826, HTC Desire 820 ve HTC Desire 816.

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ayla
ayla

Başka bir yerde böyle yazıyor?

Belirtilene göre LG G4, G3, G Flex 2, G Flex ve G Pad 10.1 modelleri, Android Marshmallow güncellemesi alacak modeller. Ancak G3 ve G Flex için Android Marshmallow’un planlandığı, fakat halen kesinleşmediği belirtiliyor.

LG G2’ye Marshmallow yok!
LG Nexus 5 ile aynı seviyede özellikler sunan G2 modeli ise, Nexus 5’in aksine Android Marshmalllow güncellemesini almayacak. Bakalım LG, yine kullanıcılarına tek bir güncelleme verip yarı yolda mı bırakacak, yoksa LG’de şaşırtan bir değişim görebilecek miyiz?

ayla
ayla

Bir diğer sitede böyle? hangisi doğru şimdi?

Android 6’ya tıklanınca alakasız bir sayfa açılıyor. Fakat bu durum LG’nin güncelleme üstünde çalıştığını gösterir cinsten. En azından böyle düşündürüyor. Şimdiye kadar LG G3 (F400S, F400K ve F400L ) ve LG G4 (F500S, F500K ve F500L) modelleri için Marshmallow seçeneği aktif. Eğer güncelleme olursa, yeni sürüm Android’in LG G Flex 2 ve diğer LG G3 varyantları için de gelebileceğini tahmin ediyorum.

xmen47
xmen47

ben bu güncellemelerden bir şey anlamadım.güncellemeler telefonun iyileştirilmesi içinse .maalesef kötüleştirdi..halen kamera ağır çekim modun da sıkıntılı bir çekim seyrediyor..ağır çekimde yeşil bir tabaka mevcut..ilk güncelleştirmeden sonra böyle oldu ve halen bu güncelleme de de naynen devam etmekte.. 🙁 🙁 🙁

3
0
Would love your thoughts, please comment.x