LG G3 E-MAIL SENKRONİZASYON SORUNUNA ÇÖZÜM

LG G3 Email ayarlarını başarıyla yaptınız ama sadece Gmail üzerinden gelen mailler senkronize oluyor ve kendi pop3 veya imap mailleriniz otomatik size ulaşmıyorsa çözümü aslında çok basit.

Mail uygulamasını çalıştırıyoruz ve AYARLAR kısmına tıklıyoruz. Daha sonra ayarını değiştirmek istediğimiz hesabın üstüne tıklıyoruz.

Daha sonra SENKRONİZE ET GÖNDER AL menüsünün altında bulunan programı güncelle butonuna basıyoruz. FREKANS BELİRLE kısmında istediğimiz gibi günleri ve ayarları seçiyoruz. Bu ayarla dikkat etmelisiniz çünkü 3g veya wireless farketmez maillerinizi belirttiğiniz aralıklarda indirmeye başlayacaktır.

İşte video

60 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Berat

hocam selam
mail alımında problem yok ama mail gönderemiyoru. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

EMRAH

HOCAM BEN G3 DE EMAİL KISMINA HOTMAİLİMİ TANIMLAMAK İSTİYORUM AMA SÜREKLİ HATA VERİYOR. POP3 AYARLARIYLA DA DENEDİM AMA HİÇ BİR SEKİLDE CVP ALAMIYORUM.

mustafa

Admin bu maili bende kuramıyorum yok ağ bağlantısana bağlanamıyor diyor yok girilen bilgiler hatalı diyor yok sunucuya bağlanamıyor diyor

Fatih

merhaba admin
söylediklerinizin hepsini uygulaadım ama hala hata veriyor. özellikle ms exchange kurulumu için lazım bana her bilgiyi giriyorum hta veriyor en sonunda sertifika istiyor anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

gökhan sarpkaya
Reply to  Fatih

Çözerseniz, çözdüm diye bilgi verebilir misiniz
[email protected]

ekrem

bende de aynı sorun msn uzantılı mail adresini tanımlayamıyorum. Lütfen yardım

gökhan sarpkaya
Reply to  ekrem

Arkadaşlar benim lg gpad im var. 8.4 inc. LG G3 İLE AYNI AYARLARA SAHİP. ÇOK UĞRAŞILAR SONUNDA PROBLEMİ ÇÖZDÜM. ANCAK MAİLLERİME BAKARKEN BAZEN SUNUCUYA BAĞLANAMIYOR MESAJI YİNE DE ALIYORUM. AYARLARI AŞAĞIDAKİ GİBİ YAPACAKSINIZ.:
Aşağıdakileri deneyin.
POP Sunucusu: pop3.live.com (Port 995)
POP SSL desteği: Evet
Kullanıcı adı: Sizin adresiniz. Örneğin: [email protected]
Parola:Hotmail hesabınız için kullandığınız parola
SMTP sunucusu: smtp.live.com (Port 587 ZATEN TLS SEÇİNCE OTOMATİK GELİYOR)
Doğrulama (Authentication required): Evet
TLS/SSL: Evet
Yanıt
YALNIZ ONDAN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN BİRŞEY VAR. BEN AYARLARLA UĞRAŞIRKEN HEP POP3(POP3.LIVE.COM) VE SMTP(SMTP.LIVE.COM) SUNUCUSU ADRESİ YANLIŞ MI VERİLİYOR DİYE UĞRAŞIRKEN ŞÖYLE BİRŞEY BULDUM. ÖNCE İE VEYA CHROME VEYA MOZİLLA İLE HOTMAİL E E-POSTA KULLANICI ADINIZ VE ŞİFRENİZ İLE GİRİN. SONRA SAĞ ÜST KÖŞEDEKİ İSMİNİZİN YAZDIĞI YERİN YANINDA HANİ SAAT ÇARKI İŞARETİ YANİ AYARLAR İŞARETİ VAR YA İŞTE ORAYA TIKLAYIN, ORADAN DA AŞAĞIDAKİ SEÇENEKLER MENÜSÜNE GELİN VE TIKLAYIN. AÇILACAK PENCEREDE DE SOLDA GÖRÜNENLERDEN “DİĞER CİHAZLARDAN VEYA UYGULAMALARDAN POP İLE BAĞLANMA” SEÇENEĞİNE BASIN. BASINCA AÇILACAK PENCEREDE BENİMKİ “DEVRE DIŞI BIRAK” SEÇİLİ İDİ. ONU “ETKİNLEŞTİR” İLE DEĞİŞTİRDİM VE EN ALTTAKİ “KAYDET” E BASARAK PENCERELERİ KAPATTIM VE SONRA TABLETİMDE E-MAIL E BASTIM, GELEN SEÇENEKLERDEN MICROSOFT EXCHANGE DEĞİL, DİĞER İ SEÇTİM, ORADAN POP U SEÇTİM VE ADMİN İN AYNI YUKARIDA YAZDIĞI SEÇENEKLER İLE KURULUM YAPTIM. OLDU, HATTA GMAIL İME E-POSTA ATTIM ONU DA GÖNDERDİ VE BAŞKA YENİ GELEN E-POSTALARI DA ALIYOR. UMARIM BU ŞEKİLDE ÇÖZERSİNİZ. SELAMLAR.
[email protected]

Arif

Merhaba mail kısmım sorunsuz geliyor ama eski maillerimi de görmek istiyorum o ayarı nasıl yapabiliriz ?

ibrahim

benim FREKANS BELİRLE bölümü etkisiz halde nasıl düzeltebilirim

Keremk
Reply to  ibrahim

Telefonun senkronizasyon ozelligini aktif etmen gerekiyormus . yukardan inen pencerede tusu var ya da telefon ayarlarindan da aktiff edebilirsin

Nevdar
Reply to  ibrahim

Bu sorunu ben de yasamistim ve uzun arastirmalar sonucu yine kendim cozdum. Siz cosdunuz mu bilmiyorum ama yasayan baska ark lar olursa onlara yardimi dokunur:
Normalde ben tarifeli data kullandigim ve diher programlarin otomatik senkronizasyonlari kotamdan yedigi icin ayarlar kismindan hesaplar&senkronizasyon kismina gelip oradan otomatik senkronizasyon kutucugundaki tik isaretini kaldirmistim. Ayni yerden o kutucuga tik isareti koyunca bahsettoginiz kisimdaki frekanslar bolumu de aktif oluyor. Istediginiz ayarlari yaptiktan sonrar kaydet demeyi unutmayin.

yasemin

Merhaba ben şirket mailimi (outlook) lg g3 model telefonuma kurmak istiyorum bununla ilgili desteğinizi rica ederim.

sinan cedetas

hocam benim sorum şu e-mail simgesini tıkladıgımda veri oto-senk yazıyor manuel alın diyor bunu nerden otomatige alabilirim

mahmut

Hocam ben lg g3 telefonumda e-posta ayarlarını aynen anlattığınız gibi yaptım fakat sürekli giriş bilgileri hatalı diyor ve sonra ana ekrana tekrar atıyor. Giriş bilgilerimin doğruluğundan eminim neden böyle bir hata veriyor çözemedim. Yardımcı olur musunuz

kerem

benim program güncelleme manuel tıklayıp açtığımda isefrekans belirle pasif oldugundan otamatige alamıyorum yardımcı olurmusunuz.

ibrahim

bende de frekans belirle pasif oldugundan otamatige alamıyorum yardımcı olurmusunuz.???

İlker

merhaba admin,
Berat arkadaşın yaşadığı problem bende de var.
Posta sağlayıcımın bilgilerini eksiksiz giriyorum ancak mail alıyorum ama gönderemiyorum.
Başlangıçta belirli hesaplarımdaydı şimdi hepsinde aynı problem var.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Berat arkadaş çözüm bulduysa ve paylaşırsa da memnun olurum.
Kolaylıklar..

İlker

bluehost kullanıyorum.
kendileriyle görüştüm ama bir problem bulamadilar. webde problemsiz çalışıyor 3 sitenin de mailleri. Ama mobilde (g2 ve g3te denedim) mail gonderemiyorum.

Diğer > IMAP4 > SSL (tüm sertifikaları kabul et) > 993 (otomatik atıyor) > kullanıcı adı ve sifre giriyorum. Gidende de aynı sıralamada 465 atıyor zaten. Sonra kuruldu onayı geliyor.

Bunu imap/smtp için mail.domain-name.com ile de yapsam, hosting sağlayıcının önerdiği
md-tr-1.webhostbox.net adresiyle de yapsam sonuç değişmiyor.

İlker

Hayır POP denemedim, otomatik güncelleme yapmıyor nasil olsa diye… Bi deneyeyim bilgilendiririm

İlker

Pop da denedim olmadı. İngilize de sonuç vermedi. Lg G2 de G3 de bu konuda problemli. Biraz önce bir iphonea kurulum yaptım sorunsuz çalıştı. Hem alıyor hem gönderiyor. G2 ve G3 patates :/ Yok mu bu problemi çozen arkadaşlar…

şahin gündoğdu

Benimde Frekans belirle bölümü pasif durumda… bu nedenle otomatik yenileme işlemini yapamıyorum? neden pasif durumda acaba?

esin

Merhaba,
1 Haftadır Lg g3 telefon kullanıyorum. Çok metih edildi ve aldım.
Ancak maillerim kafasına göre senkronize oluyor hatta ağırlıklı olarak olmuyor.
Bahsettiğiniz ayarlardan hepsini 5dk ya ayarladım mümkünse otomatik yapacaktım ama maalesef öyle bir seçenek hakkı koymamışlar.
Mail gönderdim sana diyorlar ne gelen var ne giden yenile de yapıyorum ama yine düşmüyor.
bu problemimin bir çözü var mı acaba ?
ayarlarım şöyle:
en yoğun günler hepsi seçili
yoğun saatlerin başlangıcı 06.00
yoğun saatlerin sonu 00.00
yoğun zamanlarda 5dk seçili
yoğun olmayan zamanlarda 5 dk seçili
dolaşımda iken mevcut ayarları kullan seçili
e- posta senkronizasyon günleri 1 gün seçili

Tahir
Reply to  esin

Esin hanim menu den ayarlar kısmına girin. Hesaplar ve senkronizasyon sekmesini açın. Üst kısımda otomatik senkronizasyonu isaretleyin.
Alt kisimda otomatik senkronize edilecek uygulamalar görünüyor.

Şirket mailini klikleyin altta e posta ayarları na girin.

Orda manuel senkronizasyonun aktif oldugunu göreceksiniz.

Burdan istediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz.

(ben 10 dk yı sectim. 10 dakika aralıklarla otomatik güncelliyor.)

Umarım yardımı olur

gökhan sarpkaya

Arkadaşlar benim lg gpad im var. 8.4 inc. LG G3 İLE AYNI AYARLARA SAHİP. ÇOK UĞRAŞILAR SONUNDA PROBLEMİ ÇÖZDÜM. ANCAK MAİLLERİME BAKARKEN BAZEN SUNUCUYA BAĞLANAMIYOR MESAJI YİNE DE ALIYORUM. AYARLARI BU CEVAP VERDİĞİM ARKADAŞIN YANİ ADMİNİMİZİN YAZDIĞI GİBİYAPACAKSINIZ. YALNIZ ONDAN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN BİRŞEY VAR. BEN AYARLARLA UĞRAŞIRKEN HEP POP3(POP3.LIVE.COM) VE SMTP(SMTP.LIVE.COM) SUNUCUSU ADRESİ YANLIŞ MI VERİLİYOR DİYE UĞRAŞIRKEN ŞÖYLE BİRŞEY BULDUM. ÖNCE İE VEYA CHROME VEYA MOZİLLA İLE HOTMAİL E E-POSTA KULLANICI ADINIZ VE ŞİFRENİZ İLE GİRİN. SONRA SAĞ ÜST KÖŞEDEKİ İSMİNİZİN YAZDIĞI YERİN YANINDA HANİ SAAT ÇARKI İŞARETİ YANİ AYARLAR İŞARETİ VAR YA İŞTE ORAYA TIKLAYIN, ORADAN DA AŞAĞIDAKİ SEÇENEKLER MENÜSÜNE GELİN VE TIKLAYIN. AÇILACAK PENCEREDE DE SOLDA GÖRÜNENLERDEN “DİĞER CİHAZLARDAN VEYA UYGULAMALARDAN POP İLE BAĞLANMA” SEÇENEĞİNE BASIN. BASINCA AÇILACAK PENCEREDE BENİMKİ “DEVRE DIŞI BIRAK” SEÇİLİ İDİ. ONU “ETKİNLEŞTİR” İLE DEĞİŞTİRDİM VE EN ALTTAKİ “KAYDET” E BASARAK PENCERELERİ KAPATTIM VE SONRA TABLETİMDE E-MAIL E BASTIM, GELEN SEÇENEKLERDEN MICROSOFT EXCHANGE DEĞİL, DİĞER İ SEÇTİM, ORADAN POP U SEÇTİM VE ADMİN İN AYNI YUKARIDA YAZDIĞI SEÇENEKLER İLE KURULUM YAPTIM. OLDU, HATTA GMAIL İME E-POSTA ATTIM ONU DA GÖNDERDİ VE BAŞKA YENİ GELEN E-POSTALARI DA ALIYOR. UMARIM BU ŞEKİLDE ÇÖZERSİNİZ. SELAMLAR.

Rıdvan

Cozumu buldum arkadaslar.oyle poplarla yada baska biseyle ugrasmayin muhtemel gmail adresiniz senkronize olmadigindan kaynaklaniyo olbilir cunku bendeki sorun o yuzdenmis.gmail e girin ayarlardan senkronize et diye secenek var onu isaretleyin yada girince otomak olarak cikabilirde senkronize et diyin tmm sonra e-posta adresinize girin kendisi otomatikmen guncelleyecektir o frekansi belirle falan onlarda acilacaktir artik ordan ayarlarsiniz kac dakika da guncellemk istiyosaniz

60
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x