LG G3 E-MAIL SENKRONİZASYON SORUNUNA ÇÖZÜM

LG G3 Email ayarlarını başarıyla yaptınız ama sadece Gmail üzerinden gelen mailler senkronize oluyor ve kendi pop3 veya imap mailleriniz otomatik size ulaşmıyorsa çözümü aslında çok basit.

Mail uygulamasını çalıştırıyoruz ve AYARLAR kısmına tıklıyoruz. Daha sonra ayarını değiştirmek istediğimiz hesabın üstüne tıklıyoruz.

Daha sonra SENKRONİZE ET GÖNDER AL menüsünün altında bulunan programı güncelle butonuna basıyoruz. FREKANS BELİRLE kısmında istediğimiz gibi günleri ve ayarları seçiyoruz. Bu ayarla dikkat etmelisiniz çünkü 3g veya wireless farketmez maillerinizi belirttiğiniz aralıklarda indirmeye başlayacaktır.

İşte video

Hakkında PetaBayt

Petabayt teknoloji haberleri. Bizi sosyal medyada takip edin.
60 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Berat
01 Eylül 2014 17:24

hocam selam
mail alımında problem yok ama mail gönderemiyoru. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

EMRAH
03 Eylül 2014 16:26

HOCAM BEN G3 DE EMAİL KISMINA HOTMAİLİMİ TANIMLAMAK İSTİYORUM AMA SÜREKLİ HATA VERİYOR. POP3 AYARLARIYLA DA DENEDİM AMA HİÇ BİR SEKİLDE CVP ALAMIYORUM.

mustafa
07 Eylül 2014 09:38

Admin bu maili bende kuramıyorum yok ağ bağlantısana bağlanamıyor diyor yok girilen bilgiler hatalı diyor yok sunucuya bağlanamıyor diyor

Fatih
07 Eylül 2014 12:27

merhaba admin
söylediklerinizin hepsini uygulaadım ama hala hata veriyor. özellikle ms exchange kurulumu için lazım bana her bilgiyi giriyorum hta veriyor en sonunda sertifika istiyor anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

gökhan sarpkaya
31 Aralık 2014 13:54
Reply to  Fatih

Çözerseniz, çözdüm diye bilgi verebilir misiniz
goksarp@hotmail.com

ekrem
08 Eylül 2014 00:42

bende de aynı sorun msn uzantılı mail adresini tanımlayamıyorum. Lütfen yardım

gökhan sarpkaya
31 Aralık 2014 13:54
Reply to  ekrem

Arkadaşlar benim lg gpad im var. 8.4 inc. LG G3 İLE AYNI AYARLARA SAHİP. ÇOK UĞRAŞILAR SONUNDA PROBLEMİ ÇÖZDÜM. ANCAK MAİLLERİME BAKARKEN BAZEN SUNUCUYA BAĞLANAMIYOR MESAJI YİNE DE ALIYORUM. AYARLARI AŞAĞIDAKİ GİBİ YAPACAKSINIZ.:
Aşağıdakileri deneyin.
POP Sunucusu: pop3.live.com (Port 995)
POP SSL desteği: Evet
Kullanıcı adı: Sizin adresiniz. Örneğin: yourname@hotmail.com
Parola:Hotmail hesabınız için kullandığınız parola
SMTP sunucusu: smtp.live.com (Port 587 ZATEN TLS SEÇİNCE OTOMATİK GELİYOR)
Doğrulama (Authentication required): Evet
TLS/SSL: Evet
Yanıt
YALNIZ ONDAN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN BİRŞEY VAR. BEN AYARLARLA UĞRAŞIRKEN HEP POP3(POP3.LIVE.COM) VE SMTP(SMTP.LIVE.COM) SUNUCUSU ADRESİ YANLIŞ MI VERİLİYOR DİYE UĞRAŞIRKEN ŞÖYLE BİRŞEY BULDUM. ÖNCE İE VEYA CHROME VEYA MOZİLLA İLE HOTMAİL E E-POSTA KULLANICI ADINIZ VE ŞİFRENİZ İLE GİRİN. SONRA SAĞ ÜST KÖŞEDEKİ İSMİNİZİN YAZDIĞI YERİN YANINDA HANİ SAAT ÇARKI İŞARETİ YANİ AYARLAR İŞARETİ VAR YA İŞTE ORAYA TIKLAYIN, ORADAN DA AŞAĞIDAKİ SEÇENEKLER MENÜSÜNE GELİN VE TIKLAYIN. AÇILACAK PENCEREDE DE SOLDA GÖRÜNENLERDEN “DİĞER CİHAZLARDAN VEYA UYGULAMALARDAN POP İLE BAĞLANMA” SEÇENEĞİNE BASIN. BASINCA AÇILACAK PENCEREDE BENİMKİ “DEVRE DIŞI BIRAK” SEÇİLİ İDİ. ONU “ETKİNLEŞTİR” İLE DEĞİŞTİRDİM VE EN ALTTAKİ “KAYDET” E BASARAK PENCERELERİ KAPATTIM VE SONRA TABLETİMDE E-MAIL E BASTIM, GELEN SEÇENEKLERDEN MICROSOFT EXCHANGE DEĞİL, DİĞER İ SEÇTİM, ORADAN POP U SEÇTİM VE ADMİN İN AYNI YUKARIDA YAZDIĞI SEÇENEKLER İLE KURULUM YAPTIM. OLDU, HATTA GMAIL İME E-POSTA ATTIM ONU DA GÖNDERDİ VE BAŞKA YENİ GELEN E-POSTALARI DA ALIYOR. UMARIM BU ŞEKİLDE ÇÖZERSİNİZ. SELAMLAR.
goksarp@hotmail.com

Arif
09 Eylül 2014 17:16

Merhaba mail kısmım sorunsuz geliyor ama eski maillerimi de görmek istiyorum o ayarı nasıl yapabiliriz ?

ibrahim
14 Eylül 2014 13:37

benim FREKANS BELİRLE bölümü etkisiz halde nasıl düzeltebilirim

Keremk
18 Eylül 2015 16:57
Reply to  ibrahim

Telefonun senkronizasyon ozelligini aktif etmen gerekiyormus . yukardan inen pencerede tusu var ya da telefon ayarlarindan da aktiff edebilirsin

Nevdar
03 Ekim 2016 14:13
Reply to  ibrahim

Bu sorunu ben de yasamistim ve uzun arastirmalar sonucu yine kendim cozdum. Siz cosdunuz mu bilmiyorum ama yasayan baska ark lar olursa onlara yardimi dokunur:
Normalde ben tarifeli data kullandigim ve diher programlarin otomatik senkronizasyonlari kotamdan yedigi icin ayarlar kismindan hesaplar&senkronizasyon kismina gelip oradan otomatik senkronizasyon kutucugundaki tik isaretini kaldirmistim. Ayni yerden o kutucuga tik isareti koyunca bahsettoginiz kisimdaki frekanslar bolumu de aktif oluyor. Istediginiz ayarlari yaptiktan sonrar kaydet demeyi unutmayin.

yasemin
19 Eylül 2014 11:51

Merhaba ben şirket mailimi (outlook) lg g3 model telefonuma kurmak istiyorum bununla ilgili desteğinizi rica ederim.

sinan cedetas
25 Eylül 2014 11:29

hocam benim sorum şu e-mail simgesini tıkladıgımda veri oto-senk yazıyor manuel alın diyor bunu nerden otomatige alabilirim

mahmut
27 Eylül 2014 09:42

Hocam ben lg g3 telefonumda e-posta ayarlarını aynen anlattığınız gibi yaptım fakat sürekli giriş bilgileri hatalı diyor ve sonra ana ekrana tekrar atıyor. Giriş bilgilerimin doğruluğundan eminim neden böyle bir hata veriyor çözemedim. Yardımcı olur musunuz

kerem
18 Ekim 2014 09:51

benim program güncelleme manuel tıklayıp açtığımda isefrekans belirle pasif oldugundan otamatige alamıyorum yardımcı olurmusunuz.

ibrahim
12 Kasım 2014 17:36

bende de frekans belirle pasif oldugundan otamatige alamıyorum yardımcı olurmusunuz.???

İlker
15 Kasım 2014 20:35

merhaba admin,
Berat arkadaşın yaşadığı problem bende de var.
Posta sağlayıcımın bilgilerini eksiksiz giriyorum ancak mail alıyorum ama gönderemiyorum.
Başlangıçta belirli hesaplarımdaydı şimdi hepsinde aynı problem var.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Berat arkadaş çözüm bulduysa ve paylaşırsa da memnun olurum.
Kolaylıklar..

İlker
16 Kasım 2014 00:16

bluehost kullanıyorum.
kendileriyle görüştüm ama bir problem bulamadilar. webde problemsiz çalışıyor 3 sitenin de mailleri. Ama mobilde (g2 ve g3te denedim) mail gonderemiyorum.

Diğer > IMAP4 > SSL (tüm sertifikaları kabul et) > 993 (otomatik atıyor) > kullanıcı adı ve sifre giriyorum. Gidende de aynı sıralamada 465 atıyor zaten. Sonra kuruldu onayı geliyor.

Bunu imap/smtp için mail.domain-name.com ile de yapsam, hosting sağlayıcının önerdiği
md-tr-1.webhostbox.net adresiyle de yapsam sonuç değişmiyor.

İlker
16 Kasım 2014 12:42

Hayır POP denemedim, otomatik güncelleme yapmıyor nasil olsa diye… Bi deneyeyim bilgilendiririm

İlker
16 Kasım 2014 17:59

Pop da denedim olmadı. İngilize de sonuç vermedi. Lg G2 de G3 de bu konuda problemli. Biraz önce bir iphonea kurulum yaptım sorunsuz çalıştı. Hem alıyor hem gönderiyor. G2 ve G3 patates :/ Yok mu bu problemi çozen arkadaşlar…

şahin gündoğdu
24 Kasım 2014 10:10

Benimde Frekans belirle bölümü pasif durumda… bu nedenle otomatik yenileme işlemini yapamıyorum? neden pasif durumda acaba?

esin
18 Aralık 2014 13:22

Merhaba,
1 Haftadır Lg g3 telefon kullanıyorum. Çok metih edildi ve aldım.
Ancak maillerim kafasına göre senkronize oluyor hatta ağırlıklı olarak olmuyor.
Bahsettiğiniz ayarlardan hepsini 5dk ya ayarladım mümkünse otomatik yapacaktım ama maalesef öyle bir seçenek hakkı koymamışlar.
Mail gönderdim sana diyorlar ne gelen var ne giden yenile de yapıyorum ama yine düşmüyor.
bu problemimin bir çözü var mı acaba ?
ayarlarım şöyle:
en yoğun günler hepsi seçili
yoğun saatlerin başlangıcı 06.00
yoğun saatlerin sonu 00.00
yoğun zamanlarda 5dk seçili
yoğun olmayan zamanlarda 5 dk seçili
dolaşımda iken mevcut ayarları kullan seçili
e- posta senkronizasyon günleri 1 gün seçili

Tahir
21 Ağustos 2015 10:40
Reply to  esin

Esin hanim menu den ayarlar kısmına girin. Hesaplar ve senkronizasyon sekmesini açın. Üst kısımda otomatik senkronizasyonu isaretleyin.
Alt kisimda otomatik senkronize edilecek uygulamalar görünüyor.

Şirket mailini klikleyin altta e posta ayarları na girin.

Orda manuel senkronizasyonun aktif oldugunu göreceksiniz.

Burdan istediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz.

(ben 10 dk yı sectim. 10 dakika aralıklarla otomatik güncelliyor.)

Umarım yardımı olur

gökhan sarpkaya
31 Aralık 2014 13:43

Arkadaşlar benim lg gpad im var. 8.4 inc. LG G3 İLE AYNI AYARLARA SAHİP. ÇOK UĞRAŞILAR SONUNDA PROBLEMİ ÇÖZDÜM. ANCAK MAİLLERİME BAKARKEN BAZEN SUNUCUYA BAĞLANAMIYOR MESAJI YİNE DE ALIYORUM. AYARLARI BU CEVAP VERDİĞİM ARKADAŞIN YANİ ADMİNİMİZİN YAZDIĞI GİBİYAPACAKSINIZ. YALNIZ ONDAN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN BİRŞEY VAR. BEN AYARLARLA UĞRAŞIRKEN HEP POP3(POP3.LIVE.COM) VE SMTP(SMTP.LIVE.COM) SUNUCUSU ADRESİ YANLIŞ MI VERİLİYOR DİYE UĞRAŞIRKEN ŞÖYLE BİRŞEY BULDUM. ÖNCE İE VEYA CHROME VEYA MOZİLLA İLE HOTMAİL E E-POSTA KULLANICI ADINIZ VE ŞİFRENİZ İLE GİRİN. SONRA SAĞ ÜST KÖŞEDEKİ İSMİNİZİN YAZDIĞI YERİN YANINDA HANİ SAAT ÇARKI İŞARETİ YANİ AYARLAR İŞARETİ VAR YA İŞTE ORAYA TIKLAYIN, ORADAN DA AŞAĞIDAKİ SEÇENEKLER MENÜSÜNE GELİN VE TIKLAYIN. AÇILACAK PENCEREDE DE SOLDA GÖRÜNENLERDEN “DİĞER CİHAZLARDAN VEYA UYGULAMALARDAN POP İLE BAĞLANMA” SEÇENEĞİNE BASIN. BASINCA AÇILACAK PENCEREDE BENİMKİ “DEVRE DIŞI BIRAK” SEÇİLİ İDİ. ONU “ETKİNLEŞTİR” İLE DEĞİŞTİRDİM VE EN ALTTAKİ “KAYDET” E BASARAK PENCERELERİ KAPATTIM VE SONRA TABLETİMDE E-MAIL E BASTIM, GELEN SEÇENEKLERDEN MICROSOFT EXCHANGE DEĞİL, DİĞER İ SEÇTİM, ORADAN POP U SEÇTİM VE ADMİN İN AYNI YUKARIDA YAZDIĞI SEÇENEKLER İLE KURULUM YAPTIM. OLDU, HATTA GMAIL İME E-POSTA ATTIM ONU DA GÖNDERDİ VE BAŞKA YENİ GELEN E-POSTALARI DA ALIYOR. UMARIM BU ŞEKİLDE ÇÖZERSİNİZ. SELAMLAR.

Rıdvan
09 Ocak 2015 13:41

Cozumu buldum arkadaslar.oyle poplarla yada baska biseyle ugrasmayin muhtemel gmail adresiniz senkronize olmadigindan kaynaklaniyo olbilir cunku bendeki sorun o yuzdenmis.gmail e girin ayarlardan senkronize et diye secenek var onu isaretleyin yada girince otomak olarak cikabilirde senkronize et diyin tmm sonra e-posta adresinize girin kendisi otomatikmen guncelleyecektir o frekansi belirle falan onlarda acilacaktir artik ordan ayarlarsiniz kac dakika da guncellemk istiyosaniz

Emrah
11 Mart 2015 01:00

exchange sorunu sanıyorum mail appinin dil sorunu olmasından kaynaklanıyor telefonun dilini ingilizce yapınca gayet çalışıyor ama Türkçe yapınca mail appi bile açılmıyor direk kendisini kapatıyor. bunun için lg den güncelleme beklemek zorundayız sanırım…

hakaan
29 Mart 2015 22:37

Admın e posta kuruyorum sonra telefonumu kapatıyorum internet açık bana bildirim gelmiyor büdün ayarları yaptım ama gine olmuyor e posta ya girince bildirim geliyor benim telefon kapalı internet açık e porta bildirim gelmiyor cevap bekliyorum tş.

hakaan
30 Mart 2015 15:11

4 5 Daka geliyo microsoft exhangeden kurmuyor ben daha once samsung vardi tel kapaliyken internet acikdi mail direk geliyodu

hakan
08 Nisan 2015 23:01

Lg ye hotmail adresini kurabiliyoruz ama windowslive hesabini kuramiyoruz yardimci olabilirmisiniz

mustafa
31 Mayıs 2015 11:08

slm arkadaslar son zamanlarda okudugum bir makaleden bahsetmek istiyorum , tayvan yapimi EVO mail server adinda bir eslestirme programindan bahsediyordu , belki sizlerinle dikkatini cekecek birseyler vardir diye dusunuyorum http://outlooksenkronizasyon.blogspot.tw/

Daltin
21 Temmuz 2015 00:41

Arkadsslar benim kameradan cekilen fotograflar kayboldu bulamiyorum kesinl8kle silmedim fotograflari guncellememi ne vardi ondan sonra kayboldu

Daltin
22 Temmuz 2015 10:40

Yapmamistim

mehmet
24 Temmuz 2015 08:50

Benim FREKANS BELİRLE bölümü etkisiz halde nasıl düzeltebilirim
Şirket mailimi kurdum sürekli manuel guncellme yapmak zorunda kalıyorum.

Tahir
21 Ağustos 2015 10:37
Reply to  mehmet

Mehmet bey menu den ayarlar kısmına girin. Hesaplar ve senkronizasyon sekmesini açın. Üst kısımda otomatik senkronizasyonu isaretleyin.
Alt kisimda otomatik senkronize edilecek uygulamalar görünüyor.

Şirket mailini klikleyin altta e posta ayarları na girin.

Orda manuel senkronizasyonun aktif oldugunu göreceksiniz.

Burdan istediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz.

(ben 10 dk yı sectim. 10 dakika aralıklarla otomatik güncelliyor.)

Umarım yardımı olur

Mehmet
24 Temmuz 2015 15:53

Frekans tarafı pasif olan arkadaşlar
önceliklike gmail uygulmasından oto senkrezasyonu seçin kaydetip o uygulamadan çıkın. Mail uygulamasına geldiğinizde ayar kısmında senk açık olarak göreceksiniz.

Murat
06 Ekim 2015 11:44

WİFİ AÇIK OLDUĞUNDA EPOSTA GÜNCELLENİRKEN PROGRAM KENDİĞİLİĞİNDEN KAPANIYOR.
iş için kullandığım telefonda kurulu ofise ait e postaları kontrol ederken yaşanan bir sorunu aşamadım.
Veri bağlantısı açık iken e-postalar sorunsuz güncelliyor ve gönder-al yapılıyor ancak WİFİ açıldığı anda e-postayı açmaya çalışırken güncelleniyor diyerek kapanıyor. otomatik senkronu kapadığımda e-posta açılıyor ancak yenile dediğimde tekrar kapanıyor.
konu hakkında fikri olan var mı acaba

çiğdem
04 Kasım 2015 21:37

yaklaşık 2 aydır lg g4 kullanıyorum. 2 kasım itibariyle hotmail e-posta adresimi kullanamamaya başladım. maillerim senkronizasyon açık olduğu halde senkronize olmuyor. senkronizayon takılı kalıyor ve durup duruken şarjım atmaya başlıyor. hesabımı kaldırıp tekrar kurmaya çalışıyorum hata veriyor. zar zor kurduktan sonrada e-postalarımın hiçbirini göstermiyor ve gene senkronizasyon yapmıyor. başka birinin mailini kurduğumda sorun çıkarmıyor. bende kendi hesabımı başka marka telefonda kurup kullanabiliyorum. sadece g4 te kullanamıyorum. sizce sorun neyden kaynaklıdır? benim gibi sorun yaşayanlar varsa çözümünü biliyorlarsa yardımcı olurmusunuz? teknik servise götürdüm onlarda g4 lerin zamanla böyle sorun çıkardığını söylüyorlar. doğrumudur? teşekkürler.

çiğdem
04 Kasım 2015 21:40
Reply to  çiğdem

senkronizasyon yapamayıp sunucuya bağlanılamıyor. daha sonra tekrar deneyin diye hata veriyor.wifi ve veri bağlantısı her ikisindede aynı hatayı veriyor. hesabımı bilgisayar üzerinden görüntüleyebiliyorum. sadece cep telefonumda bu sorunu yaşıyorum.

Cagatay
13 Mart 2016 18:55

Hocam merabalar. Lg g3 d855 telim var ve sirket maillerimi ilk zamanlarda outlook uzerinden aldigimda bildirim geliyordu. Ama artikmail gelmesine ragmen bildirim alamiyorum. Acikcasi surekli mail geldi mi diye saatde bir giriyoruuygulamaya. Bunu nasil cozebilirim beni bayagi bir aksatti.

Gülistan
26 Mart 2016 10:06

Slm bildirim panelini aktif yapiyorum ama aktif olmuyor işlem görmüyor bunu nasil düzeltebiliri..

Emre Pusmaz
12 Aralık 2016 19:37
Reply to  PetaBayt

Benim lg g3 var ekran karariyor guc dugmesine basiyorum aciliyor bir dk gecmeden kapaniyor
Ne yapabilirim

Nevdar
03 Ekim 2016 14:01

Mrb bnm telin kendi eposta uygulamasinda onceden oto. senkronizasyon acikti ve mail geldigi anda bildirim yapmasa da(bu ayari ben kapamistim) prg. a girince kendisi oto. guncelleyip gelen maillleri gosteriyordu. Son bikac gundur ise o kisma girdigimde manuel olarak goxukuyor ve maillerimi elle guncellemem gerektigi yaziyor. Bir de frekans kisminda yogun gunler, yogun olmayan gunler manuel olarak secili ve degistirilmiyor. O kisim aktif degil. Bunu nsl degidtirebilirim? Eposta adreslerimi defalarca kaldirip bastan kurdum yine olmadi. Gmail ya da baska bi uygulama kullanmak istemiyorum. Tel. in kwndi prg. i cok hosuma gidiyor. basit; sade; toplu secme, silme ve tasima cok kolay vs.

VEFA DEMIR
02 Ocak 2017 21:15

Slm arkadaşlar ben LG3 kullaniyorum gecen gun telefonum formatlanmis ve bende simdi yeni g mabir g mail actim fakat lg3 pop 3 cihaz hesabimi yapmaya calistiğımda sunuyla bağlanti kurulamiyor diyor lutfen yardım

60
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x