LG G3 Nasıldı LG G4 Nasıl Olacak?

Yeni Nesil LG Akıllı Telefon LG G4 İnceleme

Süper kamerası ve klas görünümü ile ilk bakışta beni al diye duran bir telefon. Fakat LG G3 ile yaşanan sorunlar sebebi ile çıktıktan sonra ilk 1 ay almamanızı öneririm. Kullandığım bir telefon olduğu için yaşadığım sorunları yazalım ve LG G4 ile neler değişmiş karşılaştıralım.

İnternet hızı sorunlu (3G veya Wireless),

Kasa çatlağından sorunu (muhtemelen ısınma kaynaklı),

Isınma sorunu var,

Yazılımı berbat ve yeniden kurulumdan bir süre sonra ne olursa olsun kasıyor,

Pil performansı zamanla düşüyor (8.ayda farkediyorsunuz).

Kamerası güncelleme almadan önce karanlık çekiyordu sonrasında gelen güncelleme ile biraz aydınlık aldı fakat hala sorunlu bir çekim kalitesine sahipti.

LG-G4-Teknik-Ozellikler LG-G4-Ozellikleri-4
Peki LG G4 ile gelen yenilikler neler?

Internet hızı sorunu yazılım ile alakalı olabilir. Henüz testler elimizde değil.

Kasa tamamen değişti ve çok fazla renk çeşidi ile beraber deri kapak gibi değişikliklerde mevcut. Yüksek ihtimal artık mikrofon çatlağı yaşanmayacaktır.

LG G4 ile ekran değişmiş. 5.5-inç’lik IPS Quantum Display (2560 x 1440, 538ppi) adını verdikleri bir ekran ile enerji tasarrufu ve daha iyi görüntü sunacaklarını vaat ediyorlar. Böylelikle ısınma sorunu bir nebze azalacaktır.

LG G3 ile berbat olan yazılımın farkında olmalılar ki tamamen yeni bir UI hazırladılar ve LG UX 4.0 adında yeni bir Android arayüzü geliştirdiler. Menü geçişlerindeki yavaşlık ve internet yavaşlığı bu yeni arayüz ile düzelebilir.

3000 mAh’lık çıkarılabilir bir pil ile geliyor. Eski pil ile arasındaki farkı henüz bilmiyoruz.

LG G4 kamerasına bu sefer çok güveniyor ve güzel yatırım yapılmış. RAW formatında fotoğraf çekebilme ve  F1.8 diyafram 16MP arka kamerası bulunuyor. Ayrıca yazılım olarak ta güçlendirilmiş. LG G4 kamera testlerini yakında paylaşacağız.

LG G3 ile yaşadıkları sorunları LG G4’e yansıtmamak için ellerinden geleni yapmışlar gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen günlerde LG G4 bize neler sunacak.

LG-G4-Ozellikleri-6

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ben lgg3 kullanıyorum ve henüz bi şikayetim olmadı.Bence çok iyi bi telefon

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x