LG G3 ve HTC ONE M8 KARŞILAŞTIRMA

HTC ONE M8, güçlü rakipleri Samsung Galaxy S5 ve SONY Experia Z2 karşısına çıktığında çok fazla umut vaadetmedi. Şimdi de karşısında LG G3 var. Bu sefer meydan okuyan LG G3 oldu ve kısa sürede liderliğe oturacak gibi.

Geçen yıl HTC One ile büyük sükse yapsa da bu kez işi çok zor gözüküyor. HTC ONE M8’in LG G3 karşısında çok zorlu bir rakip olmadığını söyleyebiliriz.

lg-g3-vs-htc-one-m8-001 (1)

TASARIM METAL ve SAHTE METAL

G2’de olduğu gibi LG G3 minimalist ve mükemmel gröünümü bir araya getirdi. Küçük çerçeveler ve geniş ekran üst sınıf bir telefon olduğunun altını özellikle çiziyor. Ön yüzeyde fiziksel tuş bulunmayan LG G3 serisinde kullanıcılar için hiç bir zaman problem olmadığını söyleyebiliriz.

Tımarlanmış bir plastik kapak güzel bir tasarım öğesi sunuyor. Metal görünümünü de bu sunuyor fakat beyaz modelinde o kadar etkili değil. Beyaz LG G3’te daha farklı ipeksi bir duruş var. LG G3 ayrıca yedek olarak batarya kullanımı çıkarılabilir pil seçeneğine başvurmuş. Ayrıca 128gb genişletilebilir hafıza şimdilerde bir çok kişinin bilgisayarında kullanıdığı ssd disk ebatlarıdır.

HTC One M8 ise tamamen daha gösterişli spro bir tasarım sunuyor. Tamamen fırçalanmış gözüken kavisli bir alüminyum gövde ile şimdiye kadar yapılmış en şık Android telefonlardan birisi. Ekranın üst ve altında kurnazca delinmiş hoparlörler ve ızgaralar, kamera merceklerindeki konik tasarım ışığı daha iyi yakalamk için üretilmiş detaylar telefona artı değer katıyor.

HTC nihayet microSD depolama için bir yuva lütfünda bulundu. Ama pil çıkarılabilir değil. Pil değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Ön hoparlörleri sebebi ile G3 ile neredeyse aynı boyutta olan M8 ekran olarak G3’ten çok ufak olması oldukça can sıkıcı. G5 ve Xperia z2’nin aksine HTC ONE M8 su geçirmezlik özelliğine sahip değil.

Herşeye rağmen güzel malzeme kalitesi ile M8 tasarım kısmında kazanan telefon oluyor.

KAZANAN HTC ONE M8

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
SK
SK

AMOLED

1
0
Would love your thoughts, please comment.x