LG G4 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Gelecek Hafta Dağıtılacak

Telefon üreticilerini arasında yeni Android 6.0 sürümüne güncelleme yarışı başladı. Huawei bugün 15 modelini Android 6‘ya yükselteceğini açıklarken ülkemizde de çok popüler olan LG G4 serisi içinde LG açıklama yaptı.

LG G4 NE ZAMAN ANDROID 6 GÜNCELLEMESİ ALACAK

Aslında bir çok açıklamaya rağmen Nexus serilerinden sonra en erken Android 6 güncellemesini LG G4 alacak gibi gözüküyor. Önümüzdeki hafta başında yayılmaya başlayacak olan güncelleme ilk olarak Polanya’daki kullanıcılara sunulacak. Daha sonra ABD, Asya, Avrupa ve diğer bölgelere dağıtılacak. Bu şekilde bölge bölge güncelleme dağıtımı üreticiler arasında genellikle kullanılan bir yöntemdir.

LG mobil iletişim başkanı Chris Yie yaptığı açıklamada;

Güncelleştirme sadece LG G4 ile sınırlı olmayacak; LG akıllı telefonları LG V10, LG G Flex 2, LG G3 ve LG G2 Android 6 güncellemesini alacak diğer cihazlar olduğunu ve LG’nin yakında güncelleme için resmi bir program açıklayacağını da duyurdu.Ayrıca hızlı güncellemeler sunarak akıllı telefon konusunda müşterilerine bu işi ne kadar ciddiye aldıklarını bilinmesini minvalinde söylemleri de olmuş.

lg-g4-pro

LG G3 Android 5.0 Lollipop yükseltme için LG ilk Polonya’da güncelleme yayıyoruz benzer bir strateji izledi. LG özellikle ABD’ye çok uzun zaman sonra güncelleme sunabilmişti. Aynı zamanda Temmuz 2014 tarihinde Türkiye’de satışa sunulan LG G3 için Kasım 2014 ayında Android 5 duyurusu yapıldıktan sonra Aralık’ta ancak gönderebilmişlerdi.

Android-6.0-Marshmallow-main1

Gelecek olan Android 6 güncellemesi ile uygulama kontrolü, pil ömrü, parmak izi desteği, mobil ödemeler gibi bir çok yenilik getirecek. Güncelleme takvimi henüz açıklanmadı ama Huawei ,Sony, Motorola ve HTC de dahil olmak üzere diğer üreticilerin, aynı zamanda, kendi cihazları için Android 6 Marhmallow güncelleştirmesini duyurdu.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x