LG G4 Ekran Paneli Tanıtıldı

LG G4 bu ay sonunda İstanbul’da dahil olmak üzere tüm Dünyada tanıtımı yapılacak. Hazırlıklarda son aşamaya gelmiş gözüküyor.

LG G4’ün ilk hazırlanan bileşen ise ekranı oldu. LG G4 ekranında yine 5.5 içnlik IPS panel Quad HD yani 2560×1440 piksel olarak çözünürlük var. LG G3 ile aynı gözüken ekranın farkı G3’e göre daha enerji tüketmesi. LG’nin bu konuda açığı olduğunu LG G3 üzerinde görmüştük.

Ayrıca ekranın renk yelpazesinde de değişiklikler mevcut. Mavi led yongası üzerine kırmızı ve yeşil fosfor eklenmiş. Standart LCD paneller üzerinden %20 daha fazla parlaklık elde edilmiş.

Diğer iyileştirme kontrast oranı konusunda. UV ışınları ile panelde likit kristal hizalama katmanı oluşturuluyor ve likit kristaller ışık sızıntısını azaltarak kontrast oranını artırıyor. Böylece siyahlar daha siyah ve görüntüler daha keskin hale geliyor. LG güç tüketiminde bir değişim yaşanmadan parlaklık konusunda da yüzde 30 artış yakalamayı elde etmiş. Yeni panel parlak ışık altında en iyi sonuç veren panellerden birisi olacak.

LG ayrıca incelik konusunda da aşama kaydetmiş. Gelişmiş hücre içi dokunmatik – AIT teknolojisi sayesinde LCD panelin üzerine dokunmatik sensörler entegre ediliyor. Böylece tek katmanda dokunmatik panel ve LCD panel bir araya gelirken, su sıçramasında bile ekranın rahatça kullanılması sağlanıyor. Ayrıca inceliğe de katkı yapılıyor.

Panel konusu açıklığa kavuştuğu için LG G4 yine LG G3 ile aynı boyut ve çözünürlüğü paylaşacak. Ancak kavis konusunda bir açıklama yok. Daha önce modelin çok az bir kavise sahip olacağı dile getiriliyordu. Bu bakımdan 28 Nisan tarihini beklemek gerekecek.

via: slashgear.com

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x