LG G5 Kavisli Yapı Yan Düğmeler ve Çok İnce Kasa ile Geliyor

LG’nin MWC 2016 Dünya Mobil Kongresinde tanıtmayı planladığı yeni telefonu LG G5 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Şimdiye kadar sızan belgeleri göre oldukça şık bir telefon geliyor ve gelecek olan yeni LG G5 selefilerine hiç benzemeyecek. LG G ile başladığı compact tasarım G3 ile devam eden dalgalanarak V10’a kadar geçiş yapan hard tasarım yerini oldukça soft bir telefona bırakacak.

Sıztan son resme göre telefonun arka kısmında açma kapama düğmesi yine ihmal edilmemiş. Fakat ses açma ve kapa tuşları yan kısımda kalıyor. Yine arka kısımda otomatik odaklama, led flaş ve lazer bölümleri gözükmekte. Bu seferde LG kamera konusunda çok fazla konuşulmayı isterken güç ve zerafetten de eskik kalmayacağını gösteriyor.

LG G5’in ebatları ise 149.4 x 73.9 x 8.2 olacak. Selefi G4 ise (148,9 x 76,1 x 9,8 mm) ölçülerindeydi. Yeni LG telefonun ayrıca elde daha iyi kavrama için arka kısmında hafif kavis te olacak gibi gözüküyor. LG G5 5.5 inç 1440 x 2560px çöüzünürlük, Snapdragon 820 işlemci, 3GB RAM, çıkarılabilir batarya ile aynı tarihlerde Galaxy S7’nin karşısına çıkması bekleniyor.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x