LG G5 Tanıtıldı Özellikleri ve Resimleri

Güney Kore’de akıllı telefon sektörüne büyük bir oyuncu daha katıldı ve artık ürünleri merakla beklenmeye başladı. LG’nin LG G2 ile başlayan çıkışlı G3 ile patlama yaparken LG G5 ile zirve yapması bekleniyor. Bugün tanıtılan LG G5 bakalım rakibi Samsung kadar iyi iş çıkartabilecek mi?

MWC 2016’nın ilk bombası LG G5 tanıtıldı

LG G5 tanıtıldı ve spekülasyonların hepsi sona erdi. Aslında bu tanıtım ile beraber özellikle son bir hafta için yaptığımız haberlerin hepsinin doğru çıktığını da söyleyebiliriz. Beklenildiği gibi LG telefonların tasarım yapısı tamamen değişmiş durumda. Açıkça söylemek gerekirse bu yeni imajını fazla beğenen olmadı. Zamanla bu durum değişir mi bilemiyoruz tabi ama LG G3 ile Reddot ödülü alan bir firma tasarımı bu noktaya getirmesi hayal kırıklığı oldu.

lg g5 (4)

LG G5 TASARIM

Plastiğe elveda. Arka butonlara elveda.

LG telefonların plastil yapısına ve arka kapaktaki ses açma kapa tuşlarına herkes alıştı. Fakat değişen tasarımla beraber bu tuşlar artık yan kısımda bulunuyor. Ayrıca plastik yapı yerine modüler bir metal yapı var karşımızda. Artık dock ya da arabada monte edilmiş bir LG telefonu kenar tuşları ile kontrol edebileceksiniz. Firma çıkarılabilir Sd Kart girişinden vazgeçmiş değil. Genel olarak kavisli köşeleri ile iPhone ile Samsung çizgisine giderken arka kısımda ise sadece ana menü butonu ile yeni Nexus serilerine benzemiş.

lg g5 ekran

LG G5 EKRAN

LG telefonlar QuadHD ekranların öncüsü olmuştur. 5.5 inç ekran kullandığı modellerde yine QHD ekranı var fakat inç 5.3 olarka belirlenmiş. Evet LG G5 5.3 inç ekrana sahip. Bu sayede çok daha iyi piksel yoğunluğu sunacaktır. Yeni bir özellik olarak ta Always On geldi. Ekran kapalı olduğunda bile saat ve bildirimleri ekrandan takip edebilceksiniz.

LG G5 DİĞER ÖZELLİKLER

2800mAh batarya ile gelen LG G5 ayrıca bir modul ile 3400mAh batarya takılabiliyor. Snapdragon 820 işlemci seti, 4GB ram, 135 derece açıya sahip 8MP ön kamera, 16MP arka kamera diğer özellikler. Kamera uygulamalarına ayrıca Kodak ve Agfa markalarına ait filtrelerde koyulmuş durumda.

Aksesuar olarak ise LG CAM PLUS, LG Hi-Fi Plus ve 360VR duyuruldu. USB C aracılığı ile bağlanabilen bu cihazların zamanla çoğalacağı da duyuruldu.

İşte LG G5 Resimleri

lg g5 sol lg g4 sag lg g5 kamera lg g5 (1) lg g5 (2)   lg g5 (5) lg g5 snapdragon-820-630x356

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x