LG PAY Yeni LG Ödeme Sistemi 2017 Yılına Ertelendi

Koreli basının bildirdiği üzere LG, LG PAY ismini verdiği ödeme sistemi 2017 yılına ertelendi. LG V20 ile beraber sunulması beklenen özelliklik şirket tarafından ertelendi. En son haberler 29 Eylül 2016 tarihini işaret ediyordu.

LG evrensel ödeme sistemini NFC yolu ile telefon modeleri tarafından yaptıracaktı. Manyetik şerit sistemlerle kullanılacak LG PAD testler sırasında yazılım hatalarına maruz kalınca onay alamadı. Ödeme sistemlerinde yeni olmasına ramen hatalarla piyasaya girmeye çalışan LG’yi buraya not edelim ileride lazım olur.

Yine Apple Pay ve Samsung Pay arasına rakip girmesi iyi olacak. En kısa zamanda LG’nin ödeme sitemi ile piyasaya girmesi dileğiyle.

Konu ile ilgili bilgi için diğer markaların tanıtımlarını okuyun.

Android Pay Hakkında

Android Pay, Google tarafından geliştirilen, mobil cihazlarda uygulama içi ve dokunuşla ödeme alımlarını çalıştırmak için dijital cüzdan platformudur. Kullanıcılara Android telefonlar, tabletler veya saatler ile ödeme yapmalarını sağlar. Android Pay perakendeciye fon transferi kolaylaştıran kartı bilgilerini iletmek için yakın saha iletişimi (NFC) kullanır. Bu ödeme terminallerinde kredi kartı veya banka kartı EMV (çip ve PIN) veya manyetik şeritli karta kullanıcıya bunları Android Pay cüzdanına yüklemeye olanak sağlayarak değiştirir. Çok faktörlü kimlik doğrulama ilavesi ile, zaten birçok ülkede kullanılan temassız ödemelerine benzer.[1] Hizmet Android cihazlara bir yakın alan iletişimi (NFC) anteni, ana bilgisayar tabanlı kart emülasyonu (HCE), ve Android’in güvenliğini kullanarak kablosuz satış sistemleri noktası ile iletişim kurmasına olanak tanır.

Android Pay böyle mevcut parmak izi kimliği gibi fiziksel güvenlikden yararlanır. Parmak izi kimliği olmayan cihazlarda, Android Pay bir şifre ile aktive edilir. Kullanıcı bir tüccara bir ödeme yaptığında, Android Pay ödeme ile kredi kartı veya banka kartı numarası göndermez. Bunun yerine, kullanıcının hesap bilgilerini temsil eden bir sanal hesap numarası üretir. Bu hizmet kart veya kullanıcı ayrıntılarının yerine bir kerelik güvenlik kodunu göndererek, müşteri ödeme bilgilerini gizli tutuyor. Kullanıcılar, manuel olarak kart bilgilerine girerek kartının fotoğrafını alarak hizmete ödeme kartlarını ekleyebilirler. Satış noktalarında ödeme yapmak için, kullanıcılar satış sisteminin noktasında kendi kimliği doğrulanmış cihazı tutarlar. Hizmetin, cihaz güvenli kabul edildiğinde sisteme algılamağa izin veren akıllı kimlik doğrulaması vardır

Apple Pay Hakkında

Apple Pay, Apple tarafından sunulan bir mobil ödeme ve dijital cüzdan hizmeti. iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch ve diğer uygun cihazlar (iPhone 5 ve daha yeni modeller, iPad Air 2 ve iPad Mini 3) ile mobil ödeme imkanı sunmaktadır. Apple Pay, Apple’a özel temassız ödeme sistemi gerektirmez, Visa’nın PayWave, MasterCard’ın PayPass ve American Express’in ExpressPay satış noktalarıyla çalışır. Şu anda sadece ABD’de ve Birleşik Krallık’ta kullanımda olan Apple Pay’in yakın zamanda uluslararası hale gelmesi beklenmektedir.

Kaynak Kore K1

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x