LG Reklamları Gümüş Elma ödülünü Kazandı

Dilediğin gibi bak, yoldayken ne olur bırak!

LG Electronics Türkiye’nin, sosyal sorumluluk bilinciyle hazırladığı, araç kullanırken cep telefonuyla ilgilenen sürücülerin yaşayabileceği trafik kazalarına dikkat çektiği reklam filmi, Kristal Elma Festivali 2016’da “Gümüş Elma” ile ödüllendirildi.
Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen ve sektörün en iyilerini ödüllendirerek yaratıcı endüstrilerin gelişimine olanak sağlamak amacıyla bu sene 28’incisi düzenlenen Kristal Elma Festivali’nde 11 ayrı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada “Toplumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde LG Electronics Türkiye, “Dilediğin gibi bak, yoldayken ne olur bırak!” reklam filmiyle Gümüş Elma ile ödüllendirildi.

LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Bölümü tarafından; araç kullanırken cep telefonuyla ilgilenen sürücülerin neden olabilecekleri trafik tehlikelerine dikkat çektiği, ünlü oyuncu İlker Kaleli’nin seslendirdiği reklam filmi, sosyal sorumluluk bilinciyle kullanıcıların can güvenliğine vurgu yapıyor. Reklam, öncelikle siyah bir ekran üzerine yapılan seslendirmeyle kullanıcıların dikkatini topluyor. Sonrasında ise sadece bir saniyelik çarpıcı bir görüntüyle etkileyici bir mesajı izleyicilere iletiyor. Reklam filminin sonunda verilen “Dilediğin gibi bak, yoldayken ne olur bırak!” sloganı ile kullanıcıların cep telefonlarını özgürce kullanmaları, fakat hem kendi hem de diğer insanların can güvenliğini tehlikeye atmamaları için araç kullanırken cep telefonlarıyla ilgilenmemeleri mesajı vurgulanıyor.

LG’nin ödül alan reklam filmini izleyin

Dilediğin gibi bak, yoldayken ne olur bırak!

Künye
Reklamveren: LG Electronics Türkiye
Reklam Ajansı: Havas Worldwide Istanbul
CCO: Ergin Binyıldız
CSD: Gözde Turalı
Müşteri İlişkileri: Selen Varlık, Zeynep Aydın, Melis Eren
Yaratıcı Grup: Merve Selamet, Gizem Hız, Hasan Yıldırım, Kaan İşcan, Aydın Doğruöz
Ajans Prodüktörleri: Dilan Davutoğlu, Sıla Salgın
Prodüksiyon Şirketi: Asteros Film
Yönetmen: Doğan Tanyer
Post Prodüksiyon: İmaj

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x