LG V10 İncelemesi: Yeni Dev Sahne Alıyor

V10 KAMERA

İş kameraya geldiğinde LG V10’u Samsung ve Apple marklarının telefonları ile kıyaslayabiliriz. Gerçekten güzel performans veren bir kamerası var. LG G4 ile zenginleşen kamera menüsü yine V10 üzerinde de bulunuyor.

Özellikle otomatik çekim modunda optimize yapılmış gibi. Tatminkar sonuçlar sunuyor. Doğru beyaz dengesi ve iyi pozlama çok daha iyi sonuçlar alabiliyorsunuz.

Video çekimlerinde ise OIS olmasına rağmen hareketli çekimlerde çok fazla dalgalanma var.

V10 BATARYA ÖMRÜ

İncelemeyi yapan arkadaşlar 5 saat 51 dakika batarya ömrü aldıklarını söylüyorlar. 3000mAh pile sahip bir LG  telefondan güzel rakamlar. Snapdragon 808 işlemcininde bunda katkısı büyük. 1 saat içinde de pil tamamen doldurulabiliyor.

SONUÇ OLARAK LG V10

Apple ve Samsung pazarın mutlak hakimi. Fakat LG’nin de pazarda ciddi rakip olarak gözükmek istediği çıkardığı telefonlardan belli oluyor. Hazır HTC’nin tahtı sallanmışken çok daha iyi bir telefonla ortalığı dağıtabilirlerdi fakat gerek kendi yazılımları gerekse donanım olarak sürekli kendilerini geliştiren şirketin adımlarını ağır ağır attıklarını varsayıyoruz.

ARTILARI

Paslanmaz çelik kasa kenarı

İkincil ekran

Güzel görüntü kalitesi

Çok iyi sistem performansı

64GB dahili hafıza

Süper hızlı şarj

Değiştirilebilir pil

EKSİLERİ

İddiasız gövde ve renk seçenekleri

Yanlış ekran renkleri

Güç ve ses ayar tuşları daha iyi olabilir

Dağınık ve karmaşık kullanıcı arayüzü

Yetersiz video kayıt kalitesi

Mütevazı pil ömrü

guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
serhat
serhat

gerek snapdragon 810 gerekse snapdragon 808 işlemcilerde ısınma soz konusu ki g4 kullanıcısı olarak işlemci çekirdek ısısının 49 dereceye cıktıgına şahit oldum. ilerleyen günler de v10 için diğer telefonlarla karsılastırmalı ısınma testi yapacak mısınız?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x