LG V20 önizleme: Tank gibi telefon

Geçen yılki LG V10 sürpriz biraz oldu. LG eski G Pro serisi yerine V serisi ile çıkageldi. V10 bir kaç eksikliğe rağmen sempatik bir telefon olarak ilgi çekmeyi başardı ve kendisini kanıtladı. Neredeyse senesi dolan V10 modelinin şimdi yeni versiyonu LG V20 piyasa çıktı.

LG V20 üzerinde Snapdragon 820 yonga seti ve 4GB LPDDR4 RAM ile  64GB arttırılabilir kapasite bulunuyor. Yazılım olarak Android 7 Nougat kullanacak ilk telefon olması bekleniyor. Telefonun fiyatı belli olmasa da 650$ civarında bir fiyat konuşuluyor.

Tasarım, Ekran ve Batarya

Anıtsal boyutlarına rağmen ne iPhone serisi gibi sofistike, ne de Note Serisi gibi yakışıklı demeden Tank tabiri ile tanımlayabiliriz. Evet bu telefon yakışıklı bir tank. Lastik benzeri dış plastik yapısı var. LG bu maddenin tasarımında savaş uçağı veya bir yat gibi çalışmış. Ayrıca selefi V10’dan %11 daha ince. Koyu gri yanında pembe ve gümüş renkleri de bulunuyor.

V20 üstünde büyük bir 5,7 inç QHD LCD ekran bulunuyor. Küçük ekran da ise uygulamalar ve müzik bir bir çok uygulamaya kısayol bulunuyor. Ayrıca imza yazma alanı da düşünülmüş.

Yeni G5 serisi gibi moduler değil ama batarya çıkarılabilir. Kullanıcılara pil değişimi yapabilmesi için imkan verilmiş. 3200mAh toplamda kapasitesi bulunan ürüne yakışır bir batarya. Önceki seri 3000mAh batarya taşıyordu.

lg v20

Kamera ve Ses

LG V20 çift kamera ile geliyor. Kameralar LG G5 üzerinde olduğu gibi 16MP ve 8MP olarak 2 adet geliyorlar. Snapdragon 820 işlemcisi ile daha kararlı çalışıyor. Ses olarak ise stüdyo mantığı düşünülmüş ve ses kaydetme özellikleri, kaydedilmiş müziğin üzerine şarkı kaydedebilmek gibi özellikler bulunuyor. Bu işlemi yaparken aynı zamanda müziği kısıp kendi sesinizi yükseltebiliyorsunuz.

lg-v20

Ses konusunda da firma elinden geleni yapmış. ESS Sabre ES9218 adındaki dörtlü DAC sistemi, bozulmaları minimuma çekiyor ve dinamik mesafeyi artırarak signal to noise oranını ise optimize ediyor. Böylece ses tutkunlarını tatmin edecek en iyi seviye yakalanmış oluyor.

LG tarafından yayınlanmış yeni UX 5 ile beraber yeni LG V20’nin neler yapabileceğini videodan takip edebilirsiniz.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
irfan

Ne güzel telefon LG v20 KEŞKE BENİM OLSA!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x