Microsoft bu yıl Windows 10’un tasarımını ve arayüzünü önemli ölçüde değiştirecek

Çevrimiçi kaynaklara göre Microsoft, Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi (20H2) için en son güncellemenin sunumunu tamamladı. Artık geliştiriciler, yeni özelliklere ek olarak, yazılım platformunun tasarımında ve arayüzünde büyük değişiklikler içerecek olan bir sonraki büyük güncellemeyi oluşturmaya odaklanıyorlar.

Raporlara göre, Microsoft bu yıl Windows 10 için iki güncelleme yayınlayacak. Bunlar 21H1 ve 21H2 paketleridir, bunlardan ilki önemli değişiklikler getirmeyecek ve esas olarak sistem kararlılığını iyileştirmeyi ve bilinen sorunları gidermeyi amaçlayan dahili iyileştirmelerden oluşacak.

Yeni özellikler, Windows 10’un tasarım ve ara yüzündeki değişikliklerin yanı sıra yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan 21H2 paketi ile kullanıcılara sunulacak. Kaynak, büyük güncellemenin kod adının Sun Valley olduğunu ve Microsoft’un bu yıl Haziran ayında Windows 10’un yeni sürümü için bir aday yayınlamayı planladığını söylüyor. Ancak bu, güncellemenin dağıtımının yaz aylarında başlayacağı anlamına gelmez. Büyük olasılıkla Microsoft, 21H2 güncellemesini bu yılın Ekim veya Kasım aylarında geniş bir kullanıcı yelpazesine sunacak ve o zamana kadar Windows Insider programı üyeleri tarafından test edilecek.

Muhtemelen, Windows 10’un güncellenmiş arayüzü ve tasarımıyla ilgili birçok ayrıntı, ilk olarak ön işletim sistemi sürümlerinde görüneceği için 21H2’nin resmi lansmanından çok önce ortaya çıkacaktır. Mevcut verilere göre Microsoft, Başlat menüsü, Dosya Gezgini, görev çubuğu ve diğerleri dahil olmak üzere birçok öğenin kullanıcı arayüzünü iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Çeşitli arayüz öğelerinin yeniden tasarlanması da beklenmektedir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x