Musk, Signal’in reklamını yaptı ve şirketin hisseleri 12 kat arttı. Ancak yatırımcılar şok oldu

Kısa bir süre önce Elon Musk’ın aboneleri Twitter’da Signal messenger’ı kullanmaya teşvik etmişti Bu durum, WhatsApp’ın gizlilik politikasında yapılan ve kullanıcılar arasında hoşnutsuzluğa neden olan bir güncellemenin ortasında gerçekleşti.

Signal Advance Hisseleri Yükseldi

Bundan sonra, birçok yatırımcı Signal Advance hisselerini almaya başladı, ancak hisselerin mesajlaşma firması ile hiçbir ilgisi yok.

Kısa bir süre sonra, messenger geliştiricileri Twitter’larında buna tepki göstererek Signal’in borsada listelenmediğini ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğunu yazdı. Payları yanlışlıkla yatırımcılar tarafından satın alınan aynı isimdeki Signal Advance şirketi 1992 yılında Teksas’ta kurulmuş olup tıbbi hizmetler sunmaktadır. 7 Ocak’ta hisseleri hisse başına 60 sentten 7.19 dolara çıktı. Sonuç olarak, Signal Advance’ın piyasa değeri 55 milyon dolardan 660 milyon dolara çıktı.

Signal Advance’in halka arzı (IPO) 2014 yılında gerçekleşti. Ancak şirket o kadar küçük ki, kazançlarını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bile bildirmiyor. Mart 2019 itibarıyla CNBC, Signal Advance’in CEO Chris Hamel dışında tek bir tam zamanlı çalışanı olmadığını ancak maalesef yorum yapmayı reddettiğini belirtti.

Benzer olaylar

Yatırım ortamında bu tür durumlar nadir değildir. Altı yıl önce, yatırımcılar Twitter’ın halka açılmasını beklerken, Tweeter Home Entertainment Group% 1.000’den fazla toplandı. Nisan 2019’da, Zoom Video Communications (aynı video konferans platformu) bir halka arz gerçekleştirirken, yatırımcılar yanlışlıkla başka bir Çinli şirket olan Zoom Technologies’in hisselerini almaya başladı. Ve onlarca benzer örnek var.

En zengin Musk oldu

Bu olaylar dışında Perşembe günü ise Elon Musk, dünyanın en zengin adamı haline geldi. Serveti ise 185 $ milyar dolara ulaştı.

Signal App İndirme

Signal app kullanmak isterseniz Andorid için buradan,

iPhone cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

CNBC kaynadığından haberi okuyabilirsiniz

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x