MWC 2016 LG ve HTC Markalarının Geleceğini Belirleyecek

Mobil Dünya Kongresi 2016 özellikle mobil teknoloji dünyasında heyecan yaratıyor. Beklenenden daha fazla markanın gösteriş yapacağı bu sene özellikle LG ve HTC’nin gelecek planları için büyük önem taşıyor.

LG yeni amiral gemisi LG G5‘i tanıtmasıyla Samsung ve Apple arkasından gelebilir mi belli olacak. Aynı zamanda büyük mali sıkıntı içine giren HTC’nin çıkış yapması gereken son fuar burası olabilir. 22 Şubat 2016 tarihinde başlayacak kongre 25 Şubat tarihine kadar devam edecek.

İspanya’da düzenlenen fuarda sadece bu markalar değil Samsung’un da yeni amiral gemisi Galaxy S7 serileri tanıtılacak. Aynı zamanda Sony, Microsoft, Xiaomi ve Huawei firmaları da yeni cihazları ile boy gösterecek.

MWC 2016 MARKALARA GÖRE GELECEK OLAN ÜRÜNLER

Hangi markalar MWC 2016’da hangi ürünlerle boy gösterecek.

SAMSUNG

Samsung büyük ihtimalle QHD ekranlı yeni Galaxy S7 serisi ile ön planda olacak. Basın görselleri sızdırıldıktan bir gün sonra zaten bunları dağıtıma sunmuştu. Yine nextisnow tagıyla 21 Şubat 2016 tarihini işaret etti. Unpacked etkinliği adı altında tanıtılacak olan cihaz 4GB RAM ve 12 MP Britecell kamerası ile gelmesi muhtemel. Yine söylentilere göre 3.000 mAh batarya ve Exynos 8890 işlemci ile gelecek.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge renk

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge

Standart bir Galaxy S7’nin yanında ayrıca konuşulan bir ürün ise 3.600mAh kapasitesi ile Galaxy S7 olacak. Firma ayrıca Samsung GEAR VR sunumu da yapacak.

Galaxy S7 hakkında tüm gelişmeleri etiketlerimizi takip ederek öğrenebilirsiniz, Galaxy S7 Haberleri.

 

LG

LG, MWC 2016’da tamamen gizlemeyi başardıkları LG G5 ile sahne alacak. Güney Koreli firmanın yeni amiral gemisi telefonunun özellikleri az çok biliniyor ama tasarım konusunda fazla bilgi yok. Ayrıca LG bu sene oldukça iddialı. Samsung’un reklamı ile aynı tarihi vermesi bunun bir kanıtı gibi gözüküyor. LG G5 model telefonda duyumlara göre ilginç bir mekanizma olabilir. Ayrıca 5.3 inç ve 5.6 inç QHD iki telefon modelinin tanıtılması olası. LG’nin yeni cep telefonları Snapdragon 820 işlemci setini kullanacak. Yine duyumlara göre çift kameralı bir telefon gelebilir.

lg g5 tanitimi

LG G5 haberlerini bu bağlantıdan güncel olarak takip edebilirsiniz. 

HTC

Tayvan merkezli firma HTC 2015 yılında kayda değer bir ürün çıkartamadı. Fakat Android telefon konusunda önemli bir yeri bulunan firma HTC One M10 ya da farklı bir isimle çıkış yapabilir. Aslında mali sıkıntı yaşayan firmanın Şubat ayında değil de Mart ayında yapılacak bir etkinlikte amiral gemisi telefonunu sunacak gibi gözüküyor.

Firma yine bir ihtimal MediaTek işlemcili bir telefonla gelerek pazardaki marka ismine bir çizik daha koydurabilir.

Elimizde bir tek Türk Tasarımcı Hasan Kaymak tarafından yapılmış konsept bir resmi var.

htc one m10 konsept

Huawei

Huawei P9 model cep telefonu beklenen markanın şemaları daha önce sızdırılmıştı.

Huawei P9 design

5.2 inç ekranı ile gelecek olan bu telefon 4GB RAM, Kirin 950 yongaseti, 3.000mAh batarya, 12MP kamera ve bir ihtimal parmak izi okuyucu ile gelecek.

SONY

Sony hakkında bildiğimiz bir şey varsa bu fuarda Xperia Z6 model telefonu gelmeyecek. Belki Xperia Z5 Tablet tanıtılabilir. Bunun sebebi de MWC 2014’te Xperia Z2 Tablet, MWC 2015’te ise Xperia Z4 Tablet tanıtıldı. Firma aynı çizgide gidiyorsa Xperia Z5’in gelmesi sürpriz olmayacak.

 

sony mwc 2016

MICROSOFT

Microsoft cephesinden muhtemel beklenen cihaz Lumia 850. Şimdilik çok iddiali bir telefon gelecek gibi gözükmüyor. Belki yeni bir sürpriz gelebilir ama bu telefon değil yazılım olabilir.

Lumia 850

Xiaomi

Çin’in yükselen değeri Xiaomi markası yeni amiral gemisini göstermek için MWC 2016’da yer alacak. Mi4 mdoeliyle 2 yıldır konuşulan marka bu sefer Xiaomi Mi5 modelini tanıtacak. 

Fiziksel ana menü tuşu ile gelecek olan telefon Qualcomm Snapdragon 820 işlemci seti, 5.2 inç ekran, 3GB RAM gibi özelliklerle gelecek. Cihaz 5.3 ve 5.2 inçlik 2 model ile gelebilir. Cİhazlardan birisi QHD ekrana sahip olacakken diğer ise Full HD ekrana sahip olacak. 

xiaomi mi5

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x